Санкт Петербург: Фудбалери Црвене звезде поражени синоћ у пријатељској утакмици на стадиону ''Гаспром арена'', где је домаћи Зенит после преокрета у другом полувремену славио са 3:1. Истакнут транспарент "Живеле Русија и Србија"

Штампа
среда, 23. новембар 2022.

Занимљив и садржајан меч одиграли су синоћ Зенит и Црвена звезда.

Фудбалери Црвене звезде поражени су синоћ у пријатељској утакмици на ''Гаспром арени'' у Санкт Петербургу, где је домаћи Зенит после преокрета у другом полувремену славио са 3:1.

Екипе су наступиле у овим саставима:

Зенит: Кварежма, Адамов, Чистјаков, Алип, Круговој, Јерокин, Вендел, Сутормин, Бакајев, Мантуан, Касијера.

Црвена звезда: Васиљевић, Гобељић, Панков, Милуновић, Срнић, Крстичић, Мијаиловић, Пруцев, Мустафа, Бен, Катаи.

Пре почетка меча интониране су химне Србије и Русије, истакнут је и транспарент ''Живеле Русија и Србија'', а и фудбалери два клуба су позирали уз српску и руску заставу и поруку ''Заједно''.

Током већег дела првог полувремена, Зенит је био бољи ривал, имао је неколико одличних прилика у првих двадесетак минута, али је сјајан на голу Црвене звезде био Никола Васиљевић који је са неколико одличних интервенција спречио вођство Зенита.

И када домаћи нису искористили своје шансе, прву Звездину је у гол претворио Ибрахим Мустафа, пошто је претходно Гобељић освојио лопту на десној страни и упутио одличан центаршут. Мустафа је лопту захватио на ивици петерца и ударцем главом је послао у мрежу - 0:1.

После постигнутог гола, Звезда је заиграка боље и конкретније, па је и Катаи припрертио из слободног ударца, а одличну прилику имао је и Бен после Катаијевог центаршута са леве стране-

У финишу првог полувремена, Звезда је имала доста среће када је Касијера пробио одбрану црвено-белих, али је затим погодио стативу Васиљевићевог гола.

Прва велика прилика у другом полувремену виђена је у 56. минуту када је после центаршута са леве стране Чистјаков био виши у скоку од Панкова, упутио је ударац главом, али је овога пута пречка била Звездин савезник.

Одмах затим, тренер Милојевић је указао прилику и младом Николи Митуљикићу уместо Крстичића и новајлији на позицији левог бека Лазару Николићу.

Али, само пар минута пошто је ушао у игру, Митуљикић је скривио једанаестерац, лопта га је погодила у руку у казненом простору Црвене звезде, а Сутормин је био прецизан са беле тачке и Зенит је успео да изједначи после великог броја пропуштених прилика - 1:1.

Потпуни преокрет догодио се седам минута касније, у 67. минуту. Мантуан је покушао са петнаестак метара, лопта се одбила до Јерокина који искоса са леве стране шаље лопту у супротан угао - 2:1 за Зенит. Сигнализирали су офсајд фудбалери Црвене звезде, и тренер Милојевић је протестовао код судије, али арбитри су остали при својој одлуци и званично потврдили вођство Зенита.

Ту се домаћи нису зауставили, па су у 74. минуту извели одличну контру, Звездина одбрана је пробијена кроз средину, где је утрчао Густаво Мантуан и у ситуацији једа на један савладао Николу Васиљевића - 3:1.

Занимљиво, тек тада је Александар Драговић ушао у игру уместо Гобељића, а у 81. минуту је спречио и четврти гол домаћих, када је Васиљевић већ био савладан, а искусни дефанзивац испред гол линије зауставио ту лопту.

У финишу је у Звездином дресу дебитовао и нови дефанзивац Фалу Фол, али није имао довољно времена да покаже шта уме.