субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > САД: Џозеф Бајден најавио помоћ за најмања предузећа и она чији су власници жене и мањине
Хроника

САД: Џозеф Бајден најавио помоћ за најмања предузећа и она чији су власници жене и мањине

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 23. фебруар 2021.

 Амерички председник Џозеф Бајден најавио је промене у програму федералне помоћи којима ће бити обухваћена најмања предузећа и она чија су власници жене и припадници мањиина.

Бајден је рекао да су многе мале фирме у захтевима за федералну помоћ биле потиснуте од стране великих компанија на почетку пандемије.

Он је прецизирао да ће промене, које ће ступити на снагу у среду, пружити дуготрајну помоћ мањим предузећима за која је рекао да су „сломљена“ економским падом изазваним пандемијом.

„Амерички мали бизнис пати, веома пати и потребна му је помоћ одмах“, рекао је Бајден.

У оквиру Програма заштите зарада током пандемије, администрација је одлучила да се у наредне две недеље, почевши од среде, само предузећа која имају мање од 20 запослених, што је огромна већина малих фирми, могу пријавити за бесповратну помоћ.

Бајденов тим такође издваја милијарду долара за самосталне предузетнике, као што су мајстори, козметичари, од којих је већина у власништву жена и припадника мањина.

Укинута је забрана давања кредита компанијама, у чијем власништву удео од најмање 20 одсто има особа која је у протеклих годину дана била ухапшена или осуђена за неко кривично дело, које се не односи на финансијске малверзације, а они који касне са отплатом федералних студентских кредита моћи ће да се пријаве за помоћ кроз овај програм.

Програм који је почео 3. априла и завршио се 8. августа и доделио 5,2 милиона зајмова у вредности од 525 милијарди долара, помогао је многим предузећима да опстану када су владине мере за контролу коронавируса многе натерале да се затворе или раде смањеним капацитетом.

Најновији програм који је почео 11. јануара и трајаће до краја марта, већ је исплатио 133,5 милијарди долара кредита, скоро половину од 284 милијарде долара које је доделио Конгрес, са просечним зајмом испод 74. 000 америчких долара.

(Бета-АП)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер