четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > САД дале милијарду долара фирми "Џонсон и Џонсон" за развој вакцине против коронавируса
Хроника

САД дале милијарду долара фирми "Џонсон и Џонсон" за развој вакцине против коронавируса

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 06. август 2020.

 Америчка влада објавиа је нову инвестицију од милијарду долара фармацеутској компанији Џонсон и Џонсон за развој вакцине против ЦОВИД-19, са гарантованих најмање 100 милиона доза.

Компанија Џонсон и Џонсон преко своје филијале Јансен  крајем марта примила је 456 милиона долара, а нова милијарда ће финансирати пројекат производње на велико њене експерименталне вакцине.

Две стране предвиђају могуће повећање наруџбине на додатних 200 милиона доза.

Са овом инвестицијом улози владе председника Доналда Трампа за пројекте развоја вакцина порасли су на најмање 9,4 милијарде долара, укључујући уговоре о снабдевању  који су потписани са пет компанија, а који предвиђају испоруку од најмање 700 милиона доза, према рачуници агенције Франс прес.

Под условом да се вакцине покажу ефикасним, САД би теоретски могла да добије по 100 милиона доза од четири компаније - Џонсони Џонсон, Новавакс, Фајзер/Бионтек, Санофи/ГСК, и 300 милиона доза од групе Оксфорд/АстраЗенека.

Ова последња група је већ потписала или је у преговорима са другим земљама, од чега 400 милиона доза за Европску унију.

Трка за вакцину тражи да се паралелно производња покрене паралелно са клиничким пробама и потенцијално са губитком, пре него што се зна да ли је вакцина ефикасна.

Америчка влада је такође потрошила милијарде долара за изградњу локација за производњу, за компаније које производе шприцеве и флашице које ће бити потребне за дистрибуцију или за будуће вакцине.

САД су такође купиле скоро целокупну поризводњу антивиралног лека ремдесивир до септембра, првог лека који је показао релативне резултате за лечење оболелих од ЦОВИД-19.

(Бета-АФП)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер