уторак, 16. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > САД: Борба против страних влада које криминализују хомосексуалност
Хроника

САД: Борба против страних влада које криминализују хомосексуалност

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 06. децембар 2011.

Администрација председника САД Барака Обаме објавила је данас меморандум о коришћењу америчке помоћи за промоцију права ЛГБТ особа у иностранству, укључујући и борбу против страних влада које покушавају да криминализују хомосексуалност.

Како је објављено на сајту Беле куће, Обама је у меморандуму издао налог америчким агенцијама које раде у иностранству да искористе ту помоћ да помогну гејевима и лезбијкама који се суочавају са угрожавањем људских права.

Он је, такође, наложио агенцијама САД да унапреде заштиту геј и лезбијских избеглица и азиланата.

"Дубоко сам забринут због насиља и дискриминације против ЛГБТ особа широм света, без обзира да ли се ради о усвајању закона који криминализују њихов статус, физичком нападању грађана само зато што се придружују мирним парадама поноса, или убијању мушкараца, жена и деце због њихове сексуалне оријентације", поручио је Обама у меморандуму.

Он је додао да је због свега наведеног рекао шефовима држава у УН да "ниједна земља не треба да угрожава права људи због тога кога воле, због чега свуда треба устати у одбрану права гејева и лезбијки".

Обама је указао да међународни форуми и међународне организације представљају кључно оруђе за промовисање поштовања људских права ЛГБТ особа и за привлачење глобалне пажње на њихове проблеме.

У меморандуму се наводи да његове одредбе треба да спроводе Стејт департмент, министарства финансија, одбране, правде, пољопривреде, трговине, здравства и унутрашње безбедности, потом Агенција САД за међународни развој (УСАИД), Корпорација за миленијумске изазове,  Извозно-увозна банку и слиццне агенције које раде у иностранству.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер