субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > РТС: Кина строгим мерама држи епидемију под контролом
Хроника

РТС: Кина строгим мерама држи епидемију под контролом

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 28. јул 2020.

Кина бележи највећи број локално пренетих случајева коронавируса. У земљи са највише становника број нових случајева је 68. Кина епидемију потпуно држи под контролом применом и даље ригорозних мера, које готово сви поштују.

Нови раст броја заражених у Кини не изазива забринутост да би коронавирус могао масовно да се прошири. Реч је више о џеповима него жариштима, које локалне власти строгим мерама брзо стављају под контролу.

Највише инфицираних је у аутономном ујгурском региону Синђијангу на северозападу земље, у чијем главном граду Урумћију је у претходна 24 сата забележено 57 нових случајева. Шест инфекција је пријављено у граду Далијену у провинцији Лијаонинг, а један у предграђу Пекинга.

Међутим, већина новозабележних инфекција су заправо људи који су већ били на медицинском посматрању као асимптоматски пацијенти. Зато је могућност да се вирус прошири сведена на минимум.

Кина је са сузбијањем епидемије смањивала и заштитне мере, али суштински их никада није укидала. И даље не постоји место, укључујући продавницу, парк или насеље у ком живите, где вам неће измерити температуру на улазу.

Осим тога, да бисте ушли у ресторан, тржни центар или неку институцију, морате на улазу да покажете зелени електронски кôд из апликације за мобилни телефон која прати ваше кретање, и да оставите податке попут броја телефона и личне карте или пасоша.

Улазак у Кину само уз специјалну визу 

Већина људи маске носи и на отвореном, а странцима је улаз без специјалне визе, коју је јако тешко добити, онемогућен још од краја марта.

Зато и не чуди што кинески медији последњих недеља штуро извештавају о коронавирусу у земљи, а већу пажњу дају епидемији у земљама у којима вирус односи жртве.

Кина ради и на оживљавању летње туристичке сезоне. Ипак, на свим атракцијама је ограничен број људи, а карте се купују искључиво путем интернета како би се избегли сувишни контакти, али Кинези ипак ретко напуштају град у ком живе. Многи, јер им то није дозољено.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер