четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > РТС: Анализа стручног тима показала да Горану Весићу у емисији "Упитник" није смањен тон
Хроника

РТС: Анализа стручног тима показала да Горану Весићу у емисији "Упитник" није смањен тон

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 16. март 2018.

 Радио-телевизија Србије (РТС) није смањивала тон представнику Српске напредне странке Горану Весићу у емисији "Упитник", показује анализа стручног тима РТС -а и стручњака Катедре за звук Факултета драмских уметника (ФДУ) у Београду, саопштио је данас РТС.

Како се наводи на сајту јавног сервиса, три стручњака са Катедре за снимање и дизајн звука ФДУ, ванредни професори др Зоран Максимовић и Никола Кокотовић и доцент Дино Долничар после анализе две емисије "Упитник", од 27. фебруара и 1. марта, закључили су да су оне "у потпуности у складу са техничким стандардима европске уније емитера ЕБУ Р128" .

Радиотелевизија Србија је затражила мишљење стручњака пошто су у јавности изнете тврдње да је по налогу руководства РТС намерно снижен тон Горану Весићу, представнику Српске напредне странке у емисији "Упитник" емитованој 1. марта.

Тај налаз се подудара са анализом коју је урадио стручни тим РТС.

У саопштењу се додаје да је РТС тражио и анализу Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ), али је није добио.

"Проблем у тој врсти дебатних емисија настаје када више учесника у дискусији говори истовремено. Тада је технички немогуће да јачина звука сваког саговорника буде једнака. Увек се најбоље чују говорник коме је дата реч и водитељ", указује РТС.

Када говоре водитељ или један од учесника у дебати упадице осталих се "додају до максимално могућег техничког нивоа звука", како би се разумело оно што говори онај коме је дата реч, а не онај који упада у реч, истиче се у саопштењу и додаје да када учесник који нема реч хоће да надјача онога коме је дата реч постиже супротан резултат, он је акустично гласнији само у студију, али у преносу постаје тиши него када говори уобичајеном јачином гласа.

Анализа РТС показује да није било разлике у третману гостију емисије, а тај налаз потврђују и стручњаци Катедре за звук који закључују и да је емисија од 1. марта "уобличена технички прецизније и усклађеније у односу на емисију Упитник од 27. фебруара".

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер