среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Риза Хаљими: Како Влада Србије спречава одлазак илегалних азиланата
Хроника

Риза Хаљими: Како Влада Србије спречава одлазак илегалних азиланата

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 10. мај 2011.

Посланик Партије за демократско деловање Риза Хаљими је данас у Скупштини Србије тражио обавештење од Владе Србије о томе како у пракси изгледају заоштрене мере на граничним прелазима за спречавање путовања лажних азиланата у ЕУ.

Хаљими је питао шта ће Влада предузети да спречи велики талас миграције који је, навео је, у последњих 12 година преполовио број Албанаца у општинама југа Србије. Хаљими је казао да треба направити озбиљну анализу зашто људи одлазе и шта треба да се предузме да се то не би дешавало, и указао на тешко привредно стање у општинама југа Србије.

Шеф посланичке групе Српске радикалне странке Драган Тодоровић питао је председника Србије Бориса Тадића и премијера Мирка Цветковића шта ће држава предузети у вези са дуговима предузећа за порез и доприносе, и оценио да постоје дужници "првог и другог реда". Према његовим речима, десет најзадуженијих предузећа дугује две милијарде динара за порезе и доприносе. Тодоровић је казао да те фирме, међу којима је и компанија Делта, за коју је рекао да дугује 942 милиона евра, раде нормално без обзира на дуговања јер оне, како је рекао, финансирају поједине политичке странке како би задржале привилегован положај.

- Они су успешни бизнисмени и опљачкали су то што имају уз вашу помоћ од 2000. године. Свако има по два министра у џепу - казао је Тодоровић.

Заменик шефа посланичке групе Нове Србије Мирослав Маркићевић питао је премијера Мирка Цветковића шта је Влада од реконструкције 14. марта урадила за побољшање стандарда грађана Србије. Посланица Српске напредне странке Јоргованка Табаковић питала је колико је државних секретара и чланова кабинета наставило да ради у министарствима која су после реконструкције укинута, и да ли је тачно да ће, како је навела, супротно закону тим лицима бити обезбеђена радна места и отпремнине.

Посланик Демократске странке Србије Милан Лапчевић питао је министра унутрашњих послова Ивицу Дачића који су разлози да полицијске управе у Новом Саду и Нишу, које су највеће после београдске, више од годину дана немају начелнике. Лапчевић је навео и да се власт, приликом издавања нових регистарских таблица и возачких дозвола, немарно односи према грађанима који чекају у редовима и пролазе кроз компликоване процедуре.

После постављања питања, посланици су почели расправу о предложеним законима о привредним друштвима и о споразумном финансијском реструктурирању привредних друштава. Законе је образложио министар економије Небојша Ћирић који је потом отишао, а председавајућа је одредила једночасовну паузу док не дође потпредседница Владе Верица Калановић.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер