уторак, 19. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Расим Љајић: Србија треба да игра активну улогу у тражењу одрживог и трајног решења за проблем КиМ, а не да чека да роде врате Косово у уставно-правни систем Србије
Хроника

Расим Љајић: Србија треба да игра активну улогу у тражењу одрживог и трајног решења за проблем КиМ, а не да чека да роде врате Косово у уставно-правни систем Србије

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 27. мај 2019.

 БЕОГРАД - У влади постоји апсолутно јединство око тога да замрзнути конфликт није у интересу Србије, да време у овом случају није наш савезник и да Србија треба да игра активну улогу у тражењу одрживог и трајног решења за тај проблем, а не да чека да роде врате Косово у уставно-правни систем Србије, изјавио је министар Расим Љајић.

Министар трговине и телекомуникација је у интервјуу за "Блиц" рекао да неће присуствовати седници скупштине на којој ће председник Србије Александар Вучцић изнети извештај о КиМ, јер ће са са колегом из БиХ Мирком Шаровићем у Сарајеву разговарати о штети коју су косовске таксе проузроковале за привреду Србије у БиХ.

"Ми ћемо затражити једноставан одговор од европских институција да ли ЦЕФТА уопште више постоји или је потребно њено редефинисање са другим конституентима", рекао је Љајић.

Он је додао да, што се седнице Скупштине тиче, цени да је јако важно да све политичке странке искажу своје виђење решења косовског питања.

Љајић је рекао да се Београд од увођења такси понашао крајње уздржано и одговорно и да је водио рачуна да ниједном одлуком не погорша положај Срба на Косову, посебно у енклавама.

"Ми смо свакако претрпели економску штету, али је политичка штета Приштине због увођења такса такође била велика, иако то они неће признати. Косово због такси по први пут губи безрезервну политичку подршку коју је до сада имало. Осим тога, губе и потрошачи на Косову који морају сада да плаћају скупље производе који су заменили српске", указао је Љајић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер