среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Расим Љајић: Саветник „Лазард“ анализира ревидиране понуде за Телеком
Хроника

Расим Љајић: Саветник „Лазард“ анализира ревидиране понуде за Телеком

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 01. децембар 2015.

Министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић изјавио је данас да ће приватизациони саветник "Лазард" наредних дана анализирати пристигле ревидиране понуде свих шест понуђача за куповину Телекома Србија и своје мишљење доставити Комисији Владе Србије за продају Телекома, која ће, након тога донети коначну одлуку.

Како се наводи у саопштењу Министарства трговине, туризма и телекомуникација Србије, Љајић је казао да је Комисија Владе Србије за продају Телекома јуче добила ревидиране понуде свих шест понудјача за куповину тог предузећа.

- Владина комисија је пре тога, на седници одржаној прошле недеље, затражила ревидиране понуде за куповину Телекома, које садрже сву неопходну документацију за обезбеђивању ове трансакције, а у циљу појачавања конкуренције медју понудјачима - казао је он.

Љајић је, како се додаје у саопштењу, нагласио да ће Влада Србије продати Телеком уколико добије одговарајућу цену и адекватан социјални и инвестициони програм за ту компанију.

За преузимање 58 одсто акција Телекома стигло је шест понуда које су отворене пре две недеље, а одлука Владе Србије о најбољој понуди зависиће не само од понудјене цене већ и од инвестиционог и социјалног програма.Приватизациони саветник за Телеком је француска компанија Лазард.

Тендер за прикупљање понуда за Телеком објављен је у јулу.

Највећи акционар Телекома је држава Србија са 58,11 одсто акције, 20 одсто акција је у власништву компаније, док 14,95 одсто поседују грађани, а 6,94 запослени и бивши запослени Телекома.

Пре четири године процена је била да Телеком вреди 2,2 милијарде евра, а тадашња влада је за пакет од 51 одсто акција те компаније тражила минимум 1,4 милијарде евра, а једини понуђач Телеком Аустрије понудио је 1,1 милијарду евра.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер