петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Радослав Сретеновић: Државна имовина вредна бар 13 милијарди евра, можда и више
Хроника

Радослав Сретеновић: Државна имовина вредна бар 13 милијарди евра, можда и више

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 21. септембар 2014.

Државна ревизорска институција отпочела је другу ревизију сврсисходности пословања која се односи на располагање непокретностима у својини Републике Србије.

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) Радослав Сретеновић рекао је та тема изабрана јер су досадашње ревизије указале да држава не располаже јединственом евиденцијом о имовини. Како је објаснио, за то постоје бројни разлози, а само у 2012. години потцењена је вредност имовине за више од 13 милијарди евра.

- Ова ревизија ће нам дати одговоре на питања у чијој су надлежности евидентирање и располагање непокретном имовином у својини Републике Србије, да ли је Република Србија успоставила свеобухватну и јединствену евиденцију непокретне имовине у државној својини, како надлежни органи располажу непокретном имовином и да ли се могу увећати приходи државе по овом основу - рекао је Сретеновић.

Ревизија треба да утврди и које су радње предузели надлежни органи како би обезбедили надзор над непокретном имовином у власништву дрžжаве и како би њоме домаћински располагали.

- Нека од ових питања имају и потпитања, а све ради свеобухватног сагледавања чињеничног стања у вези са државном имовином - каже Сретеновић и додаје да крајњи циљ ревизије види у системском уређењу ове области и сврсисходном управљању државном имовином, односно непокретностима у својини Републике Србије.

То се може постићи успостављањем јединствене, потпуне и ажурне евиденције непокретности у државној својини, као и транспарентним начином коришћења, навео је он. Друга ревизија сврсисходности требало би да буде завршена половином идуће године. Прва ревизија сврсиходности коју је спровела ДРИ односила се на коришћење службених возила буџетских корисника.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер