петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Радници "Гоше" радикализовали штрајк, блокирају пружни прелаз на коридору Београд - Солун и саобраћај на магистралном путу према Тополи
Хроника

Радници "Гоше" радикализовали штрајк, блокирају пружни прелаз на коридору Београд - Солун и саобраћај на магистралном путу према Тополи

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 05. јул 2017.

 Радници Фабрике шинских возила "Гоша" из Смедеревске Паланке, који штрајкују 101. дан, одлучили су да радикализују протест, тако што су од 7 до 10 часова блокирали пружни прелаз на међународном железничком коридору Београд - Солун, а у том периоду онемогућен је и саобраћај на магистралном путу према Тополи.

Председник Штрјакачког одбора "Гоше" Милан Вујичић рекао је да је то "болније за грађане Смедеревске Паланке", додајући да их је тешка ситуација приморала на тај корак.

То је болније за грађане јер је то јутарњи шпиц па смо блокадом прилично паралисали саобраћај у граду. Међутим, у таквој смо ситуацији у којој нико не хаје за наше проблеме због чега смо морали да радикализујемо протест, рекао је Вујичић.

Он је и за четвртак најавио нову трочасовну блокаду "на истом месту, у исто време", али и протест исред зграде локалног парламента који ће у њој заседати.

У четвртак се одржава седница Скупштине општине, па ћемо отићи тамо да подсетимо одборнике на наше захтеве и затражимо од њих бар моралну подршку. Ми разумемо да нам локална самоуправа не може много помоћи, али очекујемо бар мало емпатије за наш тежак положај и да нам бар дају моралну подршку, а не да се понашају као да нису одавде и ћуте о нама више од сто дана, изјавио је Вујичић.

Радници "Гоше" траже од послодавца сукцесивну исплату заосталих зарада, које по запосленом износе више од 600.000 динара, повезивање радног стажа и оверу здравствених књижица.

Споразум о томе између представника штрајкачког одбора и послодавца био је потписан 15. маја, али послодавац није испунио обећање да ће испунити радничке захтеве, а по Вујичићевим речима, руководство сада тврди да је тај споразум неважећи.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер