| Хроника | |||
Проглашено тромесечно ванредно стање у Бахреину |
|
|
|
| уторак, 15. март 2011. | |
|
„Одлуком краља, наложено је команданту бахреинских одбрамбених снага да предузме све неопходне мере ради заштите безбедности земље и њених грађана”, наводи се у саопштењу прочитаном на државној телевизији, пренеле су агенције. Одлука краља ступа на снагу одмах (данас), трајаће три месеца и биће примењена у свим делове те арапске заливске државе, у нафтним и финансијским центрима које потресају протести шиитског већинског становништва против владајуће сунитске елите, навела је агенција Ројтерс. Јуче је више од 1.000 војника из Саудијске Арабије и других арапских земаља стигло је у Бахреин на захтев тамошње владајуће породице пошто није успела да угуши вишедневне протесте „горе од оних из деведесетих година прошлог века”. Агенција АП јавила је да је данас убијен један припадник саудијских трупа. Саудијског војника убио је један демонстрант у престоници Манама пошто је неко запуцао из гомиле окупљених демонстраната на Саудијце, потврдио је бахреински безбедносни званичник. Исти званичник је потврдио да је убијен Ахмед ал Радади који је био наредник у Саудијској војсци, не наводећи више детаља о инциденту. (Танјуг) |