уторак, 16. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Приштински Експрес: Богољуб Карић је на Косову
Хроника

Приштински Експрес: Богољуб Карић је на Косову

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 24. фебруар 2011.

Богољуб Карић кога Србија терети да је оштетио буџет за 60 милиона евра, борави на Косову, али не може бити изручен Београду због непостојања сарадње Косова и Србије у области правосудја, пише данас приштински дневник Експрес.

Лист додаје да Карић не може бити изручен иако је за њим расписана црвена Интерполова потерница.

Експрес наводи да су његови новинари телефоном разговарали са Карићем и да им је он рекао да долази на Косово.

- Ја сам рођен у Пећи, имам косовску личну карту и пасош, и нико ме не може спречити да долазим на Косово - рекао је Карић.

Према његовим речима, за време владе Војислава Коштунице српска власт га је оптужила због посете Тирани са још 150 пословних људи, због посета Брезовици, али и због тога што је компанију Мобтел "ставио на располагање" Косову.

- Према њима (институцијама Србије) преко Мобтела смо прислушкивали високе званичнике, наводно сам шпијунирао за Албанце, о чему они говоре - рекао је Карић.

Екстрадиција је, према Уставу Косова, у искључивој надлежности Министарства правде и ту не могу да се мешају ни Еулекс нити било која друга медјународна организација на Косову.

- У оваквим случајевима Еулекс има само улогу надзирања - казао је за дневник Ехат Мифтари, руководилац одељења за медјународну правну сарадњу у Министарству правде, истичући да са Србијом немају никакву сарадњу.

Интерпол је, према Мифтарију, од званичника Косова затражио објашњење због непоступања по црвеној потерници за Карићем, али је установљено да је он држављанин Косова и да га због недостатка сарадње не могу изручити.

У Уставу Косова наводи се да се држављани Косова не могу изручити земљама са којима Косово нема медјудржавне споразуме о изручивању.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер