четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Премијер Кине Ли Кећијанг: Кинеска економија дубоко интегрисана у светску економију и све више ће се отварати
Хроника

Премијер Кине Ли Кећијанг: Кинеска економија дубоко интегрисана у светску економију и све више ће се отварати

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 07. децембар 2021.

 Премијер Кине Ли Кећијанг рекао је на округлом столу с челницима великих међународних институција да је кинеска економија дубоко интегрисана у светску економију и да ће се све више отварати.

„Отварање је самостабилни избор за постизање развоја, а врата ће се отварати све шире“, рекао је Ли на шестом видео дијалогу округлог стола 1+6.

Како преноси Кинеска медијска група (ЦМГ), током јучерашњег дијалога Ли је истакао да је ове године 20. годишњица учлањења Кине у Светску трговинску организацију (СТО).

„У протеклих 20 година, стриктно се придржавамо правила и искрено испуњавамо своја обећања, што не користи само сопственом развоју, већ и свету“, рекао је.

Ли је додао да се Кина придржава равномерног развоја извоза и увоза и не тежи намерно трговинском суфициту, као и да се обим увоза повећава из године у годину, па је Кина друго највеће светско увозно тржиште већ 12 година заредом.

Према његовим речима, Кина активно учествује у регионалној економској сарадњи и промовише ступање на снагу Регионалног свеобухватног споразума о економском партнерству (РЦЕП) почетком следеће године.

„Ово је најнасељенија зона слободне трговине на свету са највећим економским и трговинским обимом и највећим потенцијалом за развој. То ће додати нови замах регионалном отварању и економском опоравку“, рекао је Ли Кећијанг.

Према његовим речима, Кина се упоредила са међународним високим стандардима економских и трговинских правила и пријавила се за придруживање Свеобухватном и прогресивном транспацифичком партнерском споразуму (ЦПТПП) и Споразуму о партнерству у дигиталној економији (ДЕПА).

„Наставићемо све шире отварање на високом нивоу према спољном свету, како би свет могао да подели нове развојне могућности Кине“, подвукао је Ли Кећијанг, преноси ЦМГ.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер