петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Председник Јужне Африке Сирил Рамапоса: Богате земље да не гомилају залихе вакцина против коронавируса
Хроника

Председник Јужне Африке Сирил Рамапоса: Богате земље да не гомилају залихе вакцина против коронавируса

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 27. јануар 2021.

 Председник Јужне Африке Сирил Рамапоса затражио је од богатих земаља да не гомилају залихе вакцина против короне, уз поруку да је у борби против пандемије потребно да се свет уједини.

У Јужној Африци је забележена готово половина смртних случајева изазваних вирусом корона на Црном континету, који има 1,3 милијарде становника.

Потребно је да ослободе вакцине они који су их нагомилали, како би друге земље могле  да их добију, изјавио је Рамапоса током виртуелног Светског економског форума. Богате земље су набавиле велике количине. Неке су набавиле четири пута више него што је потребно њиховом становништву, рекао је Рамапоса.

Он је председавајући Афричке уније, која је овог месеца осигурала 270 милиона доза вакцина, уз 600 милиона из међународног програма Ковакс. Очекује се да ће те вакцине бити доступне ове године, али још ниједна доза није стигла у Африку, наводи Ројтерс.

Велика Британија је наручила 367 милиона вакцина за око 67 милиона становника, а Европска унија скоро 2,3 милијарде за 450 милиона људи.

Нисмо безбедни ако неке земље вакцинишу своје становништво, а друге не, оценио је Рамапоса.

У Јужној Африци је регистровано више од 1,4 милиона заражених, уз 41.000 умрлих од ковид-19.

Цела Африка је забележила више од 3,4 милиона случајева вируса корона, који је на континенту однео укупно 86.000 живота.

Јужна Африка би требало да у јануару и фебруару добије 1,5 милиона доза вакцине коју су развили Универзитет Оксфорд и компанија АстраЗенека, произведених у Индији, и најављено је још девет милиона вакцина чији је произвиђач фирма Џонсон и Џонсон.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер