петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Поводом смрти норвешког дипломате и некадашњег министра спољних послова Торвалда Столтенберга, Вучић упутио саучешће генералном секретару НАТО Јенсу Столтенбергу
Хроника

Поводом смрти норвешког дипломате и некадашњег министра спољних послова Торвалда Столтенберга, Вучић упутио саучешће генералном секретару НАТО Јенсу Столтенбергу

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 13. јул 2018.

Председник Србије Александар Вучић упутио је писмо саучешћа генералном секретару НАТО Јенсу Столтенбергу, као и породици Столтенберг, поводом смрти норвешког дипломате и некадашњег министра спољних послова Торвалда Столтенберга.

Вучић је у писму навео да га је дубоко потресла смрт оца Јенса Столтенберга, великог човека и хуманисте, који ће остати у драгом сећању не само Норвежана, већ и људи широм света, који ће памтити његову топлину и посвећеност раду.

"Као пријатељ Србије, ваш отац је у небројеним приликама показао да је заслужио повељу којом је постао почасни грађанин града Београда, у којем је оставио неизбрисив траг", написао је Вучић.

Вучић је навео да је Торвалд Столтенберг увек био посвећен принципима демократије и правичности и да ће "недостајати многима чији су животи попримили дугачији и бољи ток захваљујући његовим напорима".

Преминуо Торвалд Столтенберг

Осло -- Норвешки дипломата и некадашњи министар спољних послова Торвалд Столтенберг преминуо је у 87. години, јављају норвешки медији.

Током кризе у бившој Југославији, био је специјални изасланик генералног секретара Уједињених нација.

Торвалд Столтенберг је рођен 8. јула 1931. године у Ослу, а у неколико наврата био је министар спољних послова и одбране те државе, преноси РТС.

Такође, обављао је функцију високог комесара за избеглице УН, док је током рата у Босни и Херцеговини био специјални изасланик генералног секретара УН.

Дипломатску каријеру почео је у Сан Франциску 1958. године, а већ наредне године премештен је у амбасаду Норвешке у Београду, где је у два наврата провео укупно седам година.

Пре три године проглашен је за почасног грађанина Београда. Имао је две ћерке – Камилу и Нину и сина Јенса, који тренутно обавља функцију генералног секретара НАТО-а.

(Фонет, Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер