четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > После несташице млека и уља, у трговинама нема ни шећера
Хроника

После несташице млека и уља, у трговинама нема ни шећера

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 07. септембар 2010.

После несташице млека и уља, у трговинама нема ни шећера. Министар Млађан Динкић то назвао срамотом и тражи кривичне пријаве против одговорних

ДЕВЕДЕСЕТЕ, АЛИ МАЛО ДРУГАЧИЈЕ

Београд - Враћамо се у мрачне деведесете!

Рафови београдских трговинских ланаца нису празни, али већ дуже од месец дана на месту за млеко стоји јогурт, уместо зејтина - сирће, а по последњим притужбама грађана, ни шећер не може да се пронађе.

Почетком августа почела је хронична несташица млека, има га само у јутарњим сатима, и то у врло малим количинама. Последњих дана у трговинама нема јестивог уља, а они срећници који пронађу ове намирнице купују велике количине и праве залихе.

Иначе, цена краткотрајног млека је око 55 динара за литар, а дуготрајног (када га има) око 100. Литар уља је 120 динара, док произвођачи траже 145. Шећер је такође коштао 55 динара по килограму, кад га је било...

Министар економије Млађан Динкић жестоко је реаговао и припретио одговорнима:

- Несташице уља и млека срамота су за Србију. Жалосно је што у пољопривредној земљи каква је Србија имамо несташице основних животних намирница. Позивам све који говоре о картелима произвођача прехрамбене робе да престану с празном причом и поднесу кривичне пријаве - рекао је Динкић.

Председница Комисије за заштиту конкуренције Дијана Марковић-Бајаловић јуче је потврдила да је, на основу сазнања о постојању картела у прехрамбеној индустрији, покренула истрагу о томе.

Министар пољопривреде Саша Драгин изјавио је да на српском тржишту тренутно има око 40.000 тона уља вишка, као и да ће се вештачко изазивање несташице уља и уцењивање становништва строго кажњавати.

(Курир)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер