субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Посланик ДС: Стидим се људи из СНС-а који су данас гласали против закона који би помогао деци са ретким болестима
Хроника

Посланик ДС: Стидим се људи из СНС-а који су данас гласали против закона који би помогао деци са ретким болестима

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 01. октобар 2014.

Посланици Српске напредне страке одбили су данас да се у дневни ред седнице Скупштине Србије уврсти и расправа о Зојином закону, анкетном одбору о поплавама, извештају омбудсмана о правима детета и закона о крађи беба, саопштили су посланици Демократске странке.

Посланик ДС Душан Милисављевић рекао је новинарима у парламенту да је Зојин закон закон живота, који је писан заједно са родитељима девојчице која је боловала од Батенове болести и који има подршку многих организација.

- Недељу дана након њене смрти, Зојина породица ми се обратила са жељом да се направи закон који би регуилисао права деце која болују од ретких болести и да више никада ниједно дете, које болује од ретких болести, не буде невидљиво за државу Србију, Министарство здравља - рекао је Милисављевић.

Према његовим речима, тај закон је још прошле године био у скупштинској процедури, али су ванредни парламентарни избори омели расправу о њему. Милисављевић је рекао да са жаљењем констатује да је скупштина изгласала да то није приоритет, иако он лично сматра да јесте, истакавши да неће попустити у намери да се тај закон изгласа.

- Као лекар и отац данас се стидим у име људи који су гласали против овог закона, али нећу стати и наставићу борбу са неким невидљивим људима да тај пропис пре или касније дође на дневни ред и деца која болују од ретких болести буду видљива за државу Србију, а ова одлука их и даље чини невидљивим за републичку администрацију - рекао је он.

Његова страначка колегиница Александра Јерков навела је да су посланици СНС одбили да се на дневни ред ставе и расправа о анкетном одбору о поплавама, извештај омбудсмана о правима детета и закон о крађи беба.

- Сваки посланик мораће себи да одговори зашто је гласао против ових закона - рекла је она и подсетила да је суд у Стразбуру пресудио да Србија има годину дана да реши питање несталих беба.

Јерков је указала да је тај рок истекао пре недељу дана, а да држава није урадила ништа иако нацрт закона постоји.

- Тај закон направила је група правника, он постоји и вероватно чека у некој фиоци, јер није приоритет - сматра Јерков.

Изменама и допунама Кривичног законика, који сам данас предложила, омогућило би се да ти случајеви никад не застаре, међутим посланицима СНС то није било важно”, додала је она и оценила да је то срамота сваког посланика који у парламенту заступа грађане Србије.

Према њеним речима, срамота је посланика ако нису спремни да гласају да ти закони буду на дневном реду, а јесу спремни да гласају да се по хитном поступку расправља Предлог закона о увозу и извозу оружја.

- Треба да се запитају због чега су се кандидовали за народне посланике, кога представљају у скупштини и за чији рачун раде - поручила је Јерков.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер