четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Посланици ДСС и СРС поново напустили седницу јер није заказана нова о Косову
Хроника

Посланици ДСС и СРС поново напустили седницу јер није заказана нова о Косову

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 27. јул 2011.

Посланици ДСС и СРС и данас су напустили седницу Скупштине Србије, пошто председница парламента Славица Ђукић-Дејановић није хтела да је, на њихов захтев, прекине и закаже нову на којој би се расправљало о кризи на северу Косова.

Убрзо пошто су посланици ДСС и СРС изашли из сале, седница Скупштине Србије је и завршена, пошто се нико од посланика више није јављао за реч, а Дејановићева је најавила да ће посланици сутра од 10 сати гласати о осам законских и других аката који се налазе на дневном реду.

Посланици ДСС и СРС и јуче су напустили скупштинску салу када се расправљало о решењима у енергетици, пошто им председавајућа Гордана Чомић није дозволила да говоре о темама које нису на дневном реду.

Заменик шефа посланичке групе СРС Александар Мартиновић рекао је у скупштинској сали да је неразумно расправљати о здравству када „хеликопетери Кфора надлећу подручије северног Косва и Метохије и када постоји могућност да сукоби ескалирају”.

Он је позвао председницу парламента Ђукић Дејановић да сазове састанак шефова посланичких група и да се „види како да се изађе из ове ситуације”.

Председница парламента је одговорила да је за ванредну седницу потребан захтев 84 посланика.

Посланик ДС Јанко Веселиновић рекао је да посланици СРС и ДСС својим наступом хоће да представе да само они брину о Србима на Косову и Метохији и тиме, „злоупотребљавајући говрницу, уносе немир у становништво”.

„Не мислите да послаивци владајуће већине не мисле о Косову и Метохији, али тамо су представнивци Србије који чине све да се проблеми реше.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер