четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Политика: Стечај "Азотаре", приватизација ПКБ, Петрохемије, МСК и Комерцијалне банке услови ММФ да одобри нови аранжман Србији
Хроника

Политика: Стечај "Азотаре", приватизација ПКБ, Петрохемије, МСК и Комерцијалне банке услови ММФ да одобри нови аранжман Србији

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 25. јул 2018.

 БЕОГРАД - Одговор на питање зашто је држава изненада покренула стечај „Азотаре"крије се у програму који су наше власти потписале са Међународним монетарним фондом (ММФ). То је био услов да борд директора ове финансијске институције Србији одобри нови аранжман, популарно назван „чуваркућа", пише Политика.

Како може да се види из овог документа, који су потписали гувернерка Јоргованка Табаковић, министар финансија Синиша Мали и премијерка Ана Брнабић, током наредних 30 месеци, колико ће програм трајати, Србија се обавезала на низ конкретних циљева, који су временски орочени, пише лист.

Тако је, на пример, још један од услова да борд директора нашој земљи одобри овај саветодавни програм био да се распише тендер за консултанта који ће надгледати процес реформе Пореске управе, која би требало да се заврши до краја 2023. године.

Како „Политика" сазнаје, тендер је расписан 13. јула, свега неколико дана пре заседања борда директора ММФ-а, а рок за подношење пријава истиче 13. августа.

Прецизно је дефинисан план корака које ће фискалне власти у међувремену морати да испуне, па ће тако до краја јуна следеће године Пореска управа имати нову организациону структуру.

Лист подсећа да је тендер за РТБ Бор већ расписан и наводи да ће у четвртак бити расписан јавни позив за приватизацију ПКБ-а.

Затим ће, преноси Политика, у августу бити направљена анализа могућег поскупљења струје, у септембру тендери за Петрохемију и МСК, до краја године почетак затварања два нерентабилна рудника у Ресавици и у јуну следеће године тендер за Комерцијалну банку.

(Танјуг-Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер