четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Поднете прекршајне пријаве против министара Мркоњића, Љајића, Драгина и Обрадовића
Хроника

Поднете прекршајне пријаве против министара Мркоњића, Љајића, Драгина и Обрадовића

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 09. фебруар 2011.

Државна ревизорска институција поднела је данас Прекршајном суду у Београду 13 захтева за покретање прекршајног поступка против четири министра и девет одговорних лица у министарствима, због кршења закона о буџетском систему, изјавио је Милан Мариновић, вршилац функције председника тог суда. Захтеви су поднети против министра за рад и социјалну политику Расима Љајића, министра просвете Жарка Обрадовића, министра пољопривреде Саше Драгина и министра за инфраструктуру Милитуна Мркоњића.

Прекршајни поступци се траже и против секретара за науку и техлоошки развој Биљане Спасић, директорке Управе за трезор Светлане Љубичић и бившег директора Ивана Маричића, државног секретара министарства за рад Татјане Матић, директора Управе за ветерину Зорана Мићовића, помоћника министра пољопривде и шумарства Милана Стегића, и директора Управе за заштиту биља Јана Боћанског, државног секретара министарства за рад Зорана Мартиновића и државног секретара за министарства за науку Милоша Недељковића.

Мариновић је напоменуо да се поједина лица помињу у по два захтева. Пошто се предмети доделе у рад судијама, они ће прво утврдити уредност захтева а потом заказати саслушање окривљених или главни претрес, напоменуо је вршилац дужности председника Прекршајног суда

Мркоњић: Поштујем рад Државне ревизорске институције

Министар за инфраструктуру Милутин Мркоњић изјавио је данас Тањугу да то министарство поштује рад Државне ревизорске институције (ДРИ) и да ће све оптужбе на његов и рачун министарства "аргументовано довести у питање".

"Све сугестије које смо добијали од ДРИ, а тицале су се претежно неких мањих техничких пропуста, прихватали смо и исправљали", изјавио је Мркоњић.

Министар за инфраструктуру је истакао да поштује све државне органе и да је то министарство увек подржавало активности ДРИ.

"Оптужбе на рачун министарства и мене аргументовано ћемо довести у питање, при том верујући у добре намере ДРИ и прекршајних судских органа", навео је Мркоњић.

Министарство за науку поступило по препоруци ДРИ
Министарство за науку и технолошки развој поступило је по препоруци Државне
ревизорске институције (ДРИ) и израдило интерне прописе којим је регулисано коришћење службених возила, угоститељских услуга на терет буџета, мобилних телефона,
службених путовања у иностранство и друго.

"Бензин у вредности од 200.000 динара је само у једном случају набављен пре довршетка поступка јавне набавке због хитности, али је и тај износ, као и износ по јавној набавци, уплаћен истом, најбољем понуђачу, националној нафтној компанији", саопштило је Министарство за науку и технолошки развој.

У саопштењу се каже да су сопствена средства, које министарство није вратило у буџет, добијена од Европске комисије, наменски опредељена за извршавање планираних активности на међународним пројектима, па би враћање средстава имало за последицу нереализацију планираних активности за која су та средстава добијена.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер