петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Победом од 1:0 у финалу купа, фудбалери Партизана освојилу "дуплу круну"; Звезда завршила сезону без трофеја

субота, 27. мај 2017.

Фудбалери Партизана савладали су "вечитог" ривала Црвену звезду у финалу Купа Србије резултатом 1:0, чиме су титули шампиона придодали и трофеј у најмасовнијем клупском такмичењу.

Црно-бели су дошли до тријумфа у 42. минуту када је штопер Никола Миленковић одлично испратио центаршут из корнера Јанковића, искористио лошу маркацију фудбалера Црвене звезде и главом савладао немоћног Дамира Кахримана.

Ток меча:

На старту меча тим Бошка Ђуровског је направио теренски притисак, док је Партизан своје прилике вребао из контре. У првом минуту Милорад Мажић је одмах показао жути картон Бојану Остојићу, пошто је фудбалер црно-белих прекршајем зауставио контру Звезде.

Звезда је у деветом минуту пробала преко Срнића, али је Партизан сачувао свој гол. У тим моментима Звезда је сабила Партизанову одбрану, али је притисак полако попуштао.

Већ у 11. минуту је Леонардо послао лопту тик изнад пречке Кахримановог гола, док је Бразилац следећу сјајну шансу имао у 30. минуту када је шутирао после контре по земљи поред гола.

У 33. минуту је тим из Љутице Богдана имао шансу поново преко Срнића, али је његов ударац главом лако зауставио Стевановић.

Затим је Партизан направио неколико нових налета из брзих контри, а већ је до 1:0 могао Урош Ђурђевић у 40. минуту, али је млади нападач тукао преко пречке.

Није се дуго чекало на славље на јужној трибини, пошто је Миленковић искористио статичност Звездине одбране и постигао свој четврти гол у каријери за Партизан.

После не толико садржајних 20 минута у другом делу игре, први је Партизан могао до новог гола. Јанковић је асистирао Леонарду, али је сјајни офанизвац био непрецизан главом.

У 70. минуту је Леонардо поново био у прилици, али је његов ударац са десетак метара изблокиран.

Ричмонд Боаћи је имао једну од ретких могућности за гол у другом делу игре, али је Стевановић два пута био на месту.

Звезда је сјајну шансу за изјендачење имала у судијској надокнади времена, али је голман Партизана Немања Стевановић сјајно интервенисао после ударца Милијаша из слободњака.

Партизан и Црвена звезда су одиграли укупно 36 утакмица у Купу, а успешнији су црвено-бели са 20 победа у међусобним мечевима. Црно-бели су остварили 12 победа над "вечитим" ривалом, док су четири утакмице завршене нерешено.

Звезда је играла за 25. трофеј у Купу, док је Партизан победом дошао до 14. трофеја.

Београдски ривали су последњи пут играли у финалу Купа Југославије још 2001. године, када је на стадиону Црвене звезде Саша Илић донео минималну победу Партизану (1:0). Укупно, у девет финалних сусрета, Звезда је тријумфовала пет пута, али се сада тим из Хумске изједначио.

Прошле сезоне у финалу Купа Србије Партизан је такође славио, када је савладао Јавор резултатом 2:0.

Тим Марка Николића је прошле недеље освојио титулу шампиона Србије, па је успехом у Купу дошао до "дупле" круне, док је екипа Бошка Ђуровског тражила "спас" сезоне после оставке тренера Миодрага Божовића. Ипак, остала је празних шака.

Утакмицу на стадиону Партизана судио је најбољи српски арбитар Милорад Мажић.

Састави:

Партизан: Стевановић – Вулићевић, Остојић, Миленковић, Ел Мунир – Јевтовић, Косовић – Михајловић (Ђуричковић), Јанковић (Илић), Леонардо (Радин) – Ђурђевић.

Звезда: Кахриман – Петковић, Луковић, Ле Талек, Анђелковић – Доналд, Срнић (Милић), Ристић (Милијаш), Плавшић (Вујаклија), Канга – Боаћи.