среда, 24. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Светско првенство после 60 година без Италијана, Шведска се пласирала на Мундијал у Русији елиминисавши Италију у баражу

уторак, 14. новембар 2017.

Фудбалска репрезентација Италије после 60 година неће учествовати на Светском шампионату.

Шведска је у реваншу баража на "Сан Сиру" одиграла нерешено против "азура" и захваљујући минималном тријумфу у првом мечу у Стокхолму обезбедила место на Мондијалу у Русији први пут после 2006.

Буфон са сузама у очима: Готово је

Легендарни италијански голман Ђанлуиђи Буфон после неуспеха у баражу за пласман на Светско првенство 2018. у Русији обелоданио је да је завршио репрезентативку каријеру.

Чувар мреже Јувентуса није могао да сакрије сузе пред камерама после реванш дуела са Шведском у Милану који је завршен без голова.

Скандинавци су место на Мондијалу обезбедили захваљујући минималном тријумфу у првој утакмици у Стокхолму.

"Напуштам италијанску репрезентацију и остављам је младим момцима који имају шта да кажу - Перину и Донаруми. Италијански фудбал наравно има будућност. Желим да загрлим Барзаљија, Бонучија, Кјелинија и Де Росија, са којима сам провео скоро 10 година. Захваљујем се свим момцима који су били са нама све ово време. Надам се да смо им дали нешто", рекао је Буфон са сузама у очима.

Голман Јувентуса је нагласио и да ће се од националног тима вероватно опростити и Барзаљи, Де Роси и Кјелини.

Иначе, колики је човек Буфон је показао пре почетка меча када је аплаудирао химни Шведске у тренутку док су се са трибина "Сан Сира" чули звиждуци.

Екипа селектора Ђанпјера Вентуре доминирала је у Милану, међутим, селекција која је кроз историју много пута била миљеник среће овога пута није успела.

После 95. минута исцрпљујуће борбе шведски зид је издржао и испоставило се да је погодак Јакоба Јохансона из 61. минута прве утакмице одлучио овај двомеч.

Италија је имала неколико одличних прилија, али голман Швеђана Робин Олсен једноставно би несавладив. Шансе "азура" ређале су се као на траци...

Имобиле је у 16. минуту искоса са десне стране шутирао у спољни део мреже, у 26. Кандрева је из добре позиције шутирао преко гола, Гранквист је у 40. минуту избацио лопту са гол линије после покушаја Имобилеа, да би у финишу првог полувремна Олсен зауставио ударац Флоренција.

Прва прилика у наставку утакмице виђена је у 54. минуту, када је Флоренци из полуволеја из срца шеснаестерца гађао поред леве стативе. Четири минута касније покушао је и Кјелини, али је био изблокиран.

Како је време пролазило "азури" су стезали обруч око гола Швеђана, међутим, лопта није хтела у гол. У 64. минуту Имобиле је још једном шутирао поред гола, резервиста Ел Шарави је покушао у 87. минуту, али је голман Швеђана и овога пута био на месту. Пола минута касније домаћи из још једне добре ситуације нису били прецизни...

У последњим тренуцима меча у напад је кренуо и голман Ђанлуиђи Буфон, али времена није било и велико славље Скандинаваца је могло да почне.

II полувреме

95' КРАЈ! СЕНЗАЦИЈА! Шведска се одбранила и елиминисала Италију после двомеча баража!

92' Жоржињо је пробао, шутирао, али је промашио. Имали су Азури више од 20 шутева ка голу али ниједна лопта није погодила мрежу.

87' Брани Олсен! Одличан шут Ел Шаравија присебан шведски голман

86' Белоти шутира са 18 метара, али лопта иде поред гола.

84' Берг даје гол за Шведску, али је претходно био у офсајду што су судије одмах сигнализирале.

80' Нова опасна ситуација, у казненом простору Шведске пада Белоти после дуела с Гранквистом, али Лахос још једном не свира пенал. Италијани бесни на арбитра.

77' Пролази Кјелини лево и центрира, избацују Швеђани главом само до Флоренција који шутира преко гола.

74' Швеђани су имали један покушај контре, прекомбиновали су и остали без озбиљније шансе за гол. На другој страни се очекује улазак Бернардескија уместо Кандреве.

67' Италијани убојити по боковима, Швеђани су се збили у средини па нови центаршут са леве стране Флоренција завршава у шеснаестерцу Шведске па Лустиг реагује главом и погађа сопствену пречку

64' Нова шанса за Италију. Центаршут са десног бока, лопта за Ћира Имобилеа који у пуном трку шутира поред десне стативе.

61' Још један шут Кандреве.

60' Контра Шведске и први покушај Швеђана. Исе Телин је истрчао до казненог простора "Азура" али је траљаво шутирао.

58' Добра шанса за Италију. Имобиле је убацио са десне стране, лопта је дошла до Кјелинија који је шутирао са ивице казненог простора али га је блокирао Клесон, а потом је лопту покупио Олсен.

53' Сјајна шанса за Флоренција! Центрирао је са леве стране Дармијан, на десетак метара од гола је Флоренци покушао у паду да захвати лопту, атрактивно, али без ефекта јер је лопта отишла тик поред гола Шведске.

48' Ако током већег дела првог полувремена и није било правих прилика било је варница на терену. Прве је у наставку покренуо Матео Дармијан који је прихватио центаршут Кандреве на левој стативи, пао у дуелу са Лустигом, али још једном није било пенала за Италију. Лахос је свирао играње руком, а Италијанима је остало да се жале главном арбитру из Шпаније.

I полувреме

45+3 ПОЛУВРЕМЕ. Швеђани су успели некако да одбију налет Италије и сачувају 0:0 после 48 минута игре.

45' Нова одлична шанса! Шутира са левог бока Флоренци, али још једном реагује Робин Олсен.

40' Сјајно је убацио лопту Жоржињо, шутирао је Имобиле, Олсен закачио лопту, али је она наставила ка мрежи да би је метар од гол линије испуцао Гранквист.

35' У овим тренуцима од 22 играча на терену, 21 је на половини Шведске, а велики број у казненом простору Олсена.

29' Швеђани траже нови пенал, судија још једном одмахује а Форсберг добија жути картон због приговора.

26' Најбоља шанса за Италију! Кандрева натрчава на лопту која је прошла кроз петерац Шведске и шутира искоса из казненог простора али нема гола.

16' Коначно солидна акција. Имобиле пролази по десној страни и добија лопту у казненом простору али одлази превише удесно и шутира у спољни део мреже гола Олсена.

15' Неколико покушаја Габијадинија и Парола, посед лопте 73 одсто и два тражена пенала обележила су првих 15 минута утакмице. Швеђани су тражили пенал због играња руком Матеа Дармијана у свом казненом простору.

9' Пароло је пао у казненом простору Шведске, Лахос је био близу и није досудио пенал за Италију и поред великог притиска "Азура".

7' Покушај Флоренција који није играо у првој утакмици иде поред гола. Претходио је шуту Флоренција лош центаршут Кандреве. Италијани имају лопту у ногама, а Швеђани су очекивано препустили иницијативу противнику.

6' Готово читав везни ред је променио селектор Италије не доноси превише резултата у уводним минутима меча, али Италијани играју нешто ангажованије.