| Hronika | |||
Piter Fejt: Kosovo uskoro bez nadzora |
|
|
|
| četvrtak, 21. april 2011. | |
|
„Sever će ostati na Kosovu. Mi smo uz vladu da radi sa građanima i siguran sam da ćemo postići napredak, bilo dijalogom ili drugim sredstvima”, rekao je Fejt obraćajući se učenicima jedne srednje škole u Prištini. Fejt je kazao da međunarodne misije na Kosovu ne treba da ostanu više nego što je potrebno, procenjujući da će nadgledana nezavisnost Kosova uskoro doći do kraja. Fejt je takođe rekao da neće ometati ustavne promene, jer je to stvar poslanika u parlamentu. Međutim, Fejt je naglasio značaj amandmana za jačanje položaja žena, ističući da promenama neće biti pogođena prava zajednica. (Tanjug) |