четвртак, 28. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Пиреј: Фудбалери Црвене звезде поражени су од Олимпијакоса са 1:0 у мечу последњег кола групне фазе Лиге шампиона

среда, 11. децембар 2019.

Фудбалери Црвене звезде поражени су на гостовању у Атини од Олимпијакоса са 1:0 у мечу последњег кола групне фазе Лиге шампиона. Српски представник је поразом остао без треће позиције Групе Б и пласмана у нокаут фазу Лиге Европе.

Овако је протекао меч:

22.50 – Крај меча, Олимпијакос је победио са 1:0, голом Ел Арабија са беле тачке у 87. минуту и тако преузео треће место од Звезде и отишао у нокаут фазу Лиге Европе.

22.44 – ГОЛ! Ел Араби је сигуран са беле тачке, Олимпијакос води од 87. минута.

22.43 – Пенал за Олимпијакос, Жандер је играо руком у свом шеснаестерцу.

22.27 – Нова огромна шанса за Поденса, Борјан је избио лопту само до Поденса, који из првог додира шутира мало поред гола.

22.21 – Каква прилика за Поденса, одлично је финтом шута избацио Дегенека, али је потом његов ударац левом ногом одбранио Борјан.

22.20 – Звезда у шанси, Иванић је упослио Вукановића у противничком шеснаестерцу, који искоса нити шутира, нити центрира, па лако односе лопту противнички дефанзивци.

22.17 – Стативу погађају фудбалери Олимпијакоса, Ел Араби је добро скочио и шутирао главом, али нема промене резултата.

22.13 – Обе екипе покушавају, Гиљермеов ударац брани Борјан са једне, Маринов Жозе Са са друге стране.

22.05 – Није дуго требало Олимпијакосу да припрети на старту другог полувремена, шут Масураса главом успева да одбрани Борјан.

22.02 – Настављен је меч...

21.46 – Завршено је прво полувреме у Атини, након 45 минута нема постигнутих голова. Резултати на осталим сусретима:

Бајерн - Тотенхем 2:1, Атлетико - Локомотива 1:0, Леверкузен - Јувентус 0:0, Бриж - Реал 0:0, ПСЖ - Галатасарај 2:0.

21.43 – Нова шанса за Звезду, Марин је пробио по левој страни, али се у шеснаестерцу уместо шута определио за повратни пас, што су дефанзивци Олимпијакоса пресекли.

21.42 – Нема гола, Томане погађа пречку са беле тачке, остаје 0:0.

21.40 – Судија Орсато досудио је пенал за Звезду након што је Гиљерме оборио Марина у свом шеснаестерцу. Томане ће извести једанаестерац.

21.32 – У два наврата покушавају прво Поденс, а потом и Гиљерме, али је Борјан у оба интервенисао.

21.27 – Покушала је Звезда контром да припрети, имали су београдски црвено-бели ситуацију три на три, али је шут Марина погодио Вукановића, који је био у офсајду.

21.26 – Поново прети Олимпијакос, Камара је након одбитка шутирао мало поред гола Звезде.

21.18 – Гиљерме је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али лопта завршава у рукама Борјана. Период игре у којем је лопта углавном на половини Црвене звезде.

21.08 – Два шута домаће екипе са дистанце, један је завршио у рукама Борјана, а други поред гола.

21.06 – На сличан начин покушава и Олимпијакос, Масурас је био непрецизан на другој страни.

21.05 – Звезда прва прети на мечу, Гобељић је пробио по десној страни, убацио лопту у противнички шеснаестерац, а тамо је Томане шаље високо изнад гола ривала.

21.00 – Почео је меч на стадоину "Караискаки".

20.10 – Познати су састави обе екипе:

20.05 – Мање од сат времена преостало је до почетка меча, а навијачи обе екипе заједно навијају испред стадиона "Караискаки".

Црвена звезда и Олимпијакос у директном дуелу последњег кола Б групе одлучују која екипа ће са трећег места наставити учешће у Лиги Европе.

После пет кола у групи Б, Црвена звезда се налази на трећем месту са три бода, која је освојила победом управо над Олимпијакосом у Београду, док је Олимпијакос последњи са само бодом који су освојили играјући нерешено 2:2 са Тотенхемом на свом терену.

Црвено-бели са једним освојеним бодом или победом у овом мечу остају на трећој позицији која води у шеснаестину финала Лиге Европе, што је намењено трећепласираном тиму сваке групе Лиге шампиона.