Хроника

Партизан у првом мечу четвртог кола квалификација за Лигу Европе победио Молде са 2:1

Штампа
четвртак, 22. август 2019.

Фудбалери Партизана победили су норвешки Молде резултатом 2:1 у првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу Европе.

ТОК МЕЧА

Крај! Партизан је победио!

Битна победа Партизана од 2:1, која је могла можда бити и убедљивија.

22:49

Чак 4 минута надокнаде

22:46

87' Феноменални Стојковић!

Стојковић ногама "улази" у противника и лопту избацује у корнер. Могло је бити много горе по Партизан, али је Стојковићево искуство преломило.

Пре напада Молдеа се повредио Вујачић, а Стојковић је био љут на Норвежане јер нису лопту избацили ван игралишта.

22:43 ГОООООООООЛ! Тоооошић! На асистенцију Уршевића, Зоран Тошић постиже погодак у 86. минуту! Партизан - Молде 2:1!

22:37 Асано је добро ишао по левој страни, несебично је додао лопту Ожеговићу који није успео да материјализује шансу! Након њега је Натхо имао шансу није успео! А онда и најбоља прилика за Партизан. Асано је промашио празан гол! Имају црно-бели за чим да жале!

22:35 Ожеговић прави фаул, сматра да је над њим био, а због приговора је кажњен тренер Саво Милошевић који је добио жути картон због тога.

22:32 Сејдуба Сума, стрелац за Партизан, излази из игре, а на терен улази Израелац Натхо. У току је 72. минут. Навијачи црно-белих прижељкују да Натхо дебитује баш као и Асано пре 14 дана против Малатје. Желе да Израелац постигне гол! Целих 20 минута остало је до краја, рачунајући и надокнаду. Милошевић нема више измена, Норвежанин Мое још само једну...22:30 Због међусобног кошкања Боли и Здјелар добијају жуте картоне!

22:29 Вујачић је добро центрирао, али Асано није добро захватио лопту тако да је још једна шанса за Партизан пропала.

22:21 У игру улази Асано уместо Стевановића. У току је 62. минут.

22:20 Џејмс је имао још једну шансу, али Стојковић је одлично одреаговао!

22:19 Џејмс је имао шансу, али Шћекић је успео да му скине лопту и отклони опасност пред Стојковићевим голом.

22:15 Огњен Ожеговић, утисак је, ствара доста проблема одбрани Молдеа. Много више него Садик. За сада без конкретног учинка, али могло би да га буде ускоро. Панично се бране гости када је лопта код нападача Партизана.

22:12 Пресинг Партизана од старта другог дела, желе црно бели што пре до још једног гола...

22:10 Жути картон за Џејмса који је ударио Вујачића у лице.

22:07 Огњен Ожеговић је имао шансу, али није дошао ни до шеснаестерца.

22:04 Саво Милошевић је одлучио да на терен пошаље Огњена Ожеговића уместо Садика. Са трибина и даље одзвања дечија граја!

21:49 Крај првог полувремена! Играчи оба тима су отишла на велики одмор. Следи нам још 45 минута лавовске борбе!

21:43 ГООООООООЛ! Сјајан гол Сејдуба Суме! Мајсторски је реаговао Сума и Партизан је после минут стигао до изједначења! Партизан - Молде 1:1!

21:42 ГООООООООЛ! Боли у 43. минуту постиже гол! Норвежани воде са 1:0! Боли је ушао уместо повређеног Кнудсона!

21:39 Вујачић је имао прилику да угрози гол гостију, али ипак се нашао у офсајду!

21:33 Кнудсон се жали на повреду већ други пут. Лево крило Молдеа изгледа да не може да настави утакмицу. Уместо повређеног Кнудсона ушао је Боли.

21:30 Зоран Тошић је оборен на тридесетак метара од гола. Судија је досудио слободњак, али Тошић се није прославио.

21:25 Ближимо се половини првог дела меча, за сада по један добар ударац са обе стране и нешто више опасних напада Партизана који нису имали праву завршницу. То би било све. Утакмица има добар ритам, али много погрешних пасова у кључним моментима, доста изгубљених лопти... Опасан је био напад Молдеа, срећом по црно-беле, Леке Џејмс се оклизнуо негде на петерцу. Да је успео да прими лопту, било би врло непријатно...

21:21 У ложи се поред Милорада Вучелића налази и Радомир Антић.

21:20 У току је 23. минут, али и даље нема голова. Стевановић је поново имао шансу, али без реализације поново.

21:13 Званично! На трибинама је 5.780 деце!

21:10 Стојковић последњијм трзајем десне руке зауставља шут Ејкрема! Опасна ситуација у 11. минуту, али Партизан је успео да се спасе!

21:06 Партизан одлично напада преко Садика, али завршница је изостала! Првих седам минута меча прошло је у пресингу Партизана.

21:05 Стевановић, који је можда и најбољи појединац Партизана у досадашњем делу сезоне, имао је добру прилику, али голман Молдеа је био сигуран.

21:04 Више од 5.000 дечака и девојчица прати меч уживо. Малишани са трибина гласно узвикују: „Ми смо гробари, најјачи смо, најјачи!" и „Хоћемо победу!”

21:02 Први корнер на мечу имају играчи Молдеа. Одбрана Партизана је одлично реаговала.