четвртак, 25. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Партизана победили су Јанг Бојсе са 2:1 и пласирали се у нокаут фазу Лиге Европе

четвртак, 23. новембар 2017.

Фудбалери Партизана победили су Јанг Бојс 2:1 и пласирали се у нокаут фазу Лиге Европе, први пут после 13 година!

90+2 Жесток притисак Јанг Бојса, Швајцарци не прекидају игру иако се Евертон жали на повреду после оштрог старта ривала на стедини терена.

90' Пет минута надокнаде времена у Хумској.

89' Фаул Милетића у опасној зони, али Стојковић сјајно реагује и свом казненом и добија фаул.

88' Ђукић прави и трећу измену, изводи и другог нападача, уморног Тавамбу мења штопер Остојић.

87' Контранапад Партизана преко Јанковића, Црногорац улази у казнени простор са десне стране, имао је неколико опција, али га је то збунило, па је на крају изгубио лопту.

86' Жестока борба у Хумској, очекује нас драматична завршница меча.

84' Друга измена код гостију, уместо Вутрич улази Фашнахт.

83' Асале је сам на 12 метара после још једног одличног проигравања играча Јанг Бојса кроз средину, али Митровић успева да закачи лопту па Стојковић лако брани.

81' Нова измена у Партизану, младог Пантића мења легенда Хумске Саша Илић.

80' "Промешао" је Сулејмани везни ред Партизана и стигао до казненог простора, лопта на крају стиже до Сова који шутира са ивице казненог, али лоше па шаље лопту преко гола.

79' Ђукић појачава средину терена, изводи стрелца другог гола Ожеговића, а уводи задњег везног Милана Радина.

78' Фантастичан велеслалом Тавамбе кроз одбрану Јанг Бојса, преварио је Камерунац двојицу ривала, испред себе имао само Фон Балмоса, али је изгубио снагу и практично му само додао лопту.

75' Сјајна прилика за Нгмалеуа после идеалног проигравања кроз средину у казнени простор, шутирао је брзо са око 15 метара, али довољно слабо да Стојковић лако интервенише.

74' Жесток налет Јанг Бојса, ушли су Швајцарци у казнени простор, неколико употребљивих лопти за Ороа, али Милетић и Митровић успевају да га зауставе.

71' Судија Богнар допушта нешто јачу дуел игру, што боље користе гости, али борбени Евертон прави равнотежу.

66' Хитер баца све карте у напад, у игру уводи бившег нападача ПСЖ и Бордоа, сјајног голгетера Гиљома Ороа.

63' Много боља игра црно-белих у другом полувремену, српски шампион је много агресивнији у везном реду и то му омогућава да контролише ритам меча.

59' Одбрана Партизана опет "поклања" прилику гостима, Асале је прошао по десној страни, преварио је Митровића, али на срећу црно-белих шутира поред гола.

57' Оштар старт над Ожеговићем након што је изашао из оквира игралишта, али Мађар није казнио играча Јанг Бојса. Чак ни фаул није свирао.

'* У међувремену, Скендербег је експресно постигао два гола и пола сата пре краја води 3:1 против Динама у Елбасану!

53' ГОООООЛ! Партизан опет води! Сјајан контранапад црно-белих, Вулићевић је "гурнуо" лопту до Тавамбе на десној страни, Камерунац шаље фантастичну дијагоналу по земљи на другу страну казненог до Пантића, он може да шутира, али се одлучује за високу повратну у средину, тамо је сам Огњен Ожеговић који такође главом тресе мрежу Јанг Бојса – 2:1.

52' Јанковић и из корнера проналази у шеснаестерцу Милетића, али је он опет непрецизан.

51' Слободан ударац за Партизан из сличне позиције као у ситуацији када су црно-бели повели, Јанковић опет шаље одличан центаршут у казнени простор, овај пут Милетић шутира главом, али добија само корнер.

48' Гости први прете у другом полувремену, Абишер је шутирао, али Стојковић брани.

45' Судија Богнар из Мађарске је прво полувреме надокнадио за 60 секунди. Ништа се није догодило.

43' Опао је ритам игре у Хумској, Партизан је успоставио равнотежу на средини терена, али и даље не успева да се приближи голу Јанг Бојса.

38' Црно-бели вребају прилику из контранапада, док у ретким позиционим нападима се ослањају на продоре бекова Милетића и Вулићевића, али су гости затворили све прилазе свом казненом простору.

33' Контранапад Јанг Бојса, Абишер стиже до казненог простора Партизана, али Митровић избацује лопту.

29' Нови покушај Јанковића са дистанце, овај пут шутира са око 20 метара у оквир гола, али брани голман гостију.

30’ ГОООЛ! Јанг Бојс стиже до изједначења - 1:1. Након корнера са леве стране који је извео Сулејмани, лоша интервенција Тавамбе у казненом простору, Нгаламеу налеће на лопту и матира Стојковића.

23' Гости и даље диктирају темпо и "круже" око казненог простора Партизана.

20' Жесток ритам у Хумској, Бојси су се "пробудили" након примљеног гола, преузели су контролу у везном реду, неколико чврстих и брзих дуела два тима.

* У међувремену, у Елбасану су постигнута два гола у првих 20 минута утакмице, Динамо је повео у 16. преко Циганкова, али је само два касније изједначио Љуљај

16' Покушаја Јанковић са изненади Фон Балмоса са око 25 метара, али лопта одлази поред гола.

12' ГОООООЛ! Партизан води 1:0! Марко Јанковић је убацио лопту из слободног ударца искоса са леве стране, а на висини "пенала" је сјајно скочио Ленадре Тавамба и главом фудбал послао од земљу између десне стативе и немоћног голмана Фон Балмоса.

10' Прва конкретнија акција у Хумској, Вулићевић је пробио по десној страни и убацио лопту у петерац, али је центрирао "на памет", па је лопту послао право у руке голману Јанг Бојса.

5' Традиционално "испитивање" снага на старту утакмице, Партизан нешто ангажованији.

21:05 Почео је Партизанов испит генерације

20:40 Пола сата пре почетка утакмице на благајнама у Хумској је била велика гужва. Дан уочи меча је продато 13.000 карата, на стадиону се очекује више од 15.000 људи.

20:20 Мирослав Ђукић ипак није шансу у првој постави дао 1,6 милиона евра плаћеном Сејдуби Суми, суспендованог Тошића заменио је млади Данило Пантић.

20:00 Партизан није играо у Европи на пролеће 13 година.

4. Скендербег 4 0 2 2 2:6 2

Црно-бели су други на табели са пет бодова, два више од ривала из Швајцарске, па би победом обезбедили пласман у нокаут фазу такмичења.

Српски шампион је у првом дуелу са Јанг Бојсом ремизирао у Берну 1:1, а оба гола су постигнута у првих 15 минута.

Партизан је у мечу сезоне ослабљен неиграњем свог најбољег играча Зорана Тошића, који је суспендован због жутих картона.

С друге стране, један од кључних играча ЈБ је момак који је поникао у црно-белој омладинској школи али никад није добио шансу у првом тиму – Миралем Сулејмани.