четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Освештана спомен-чесма у Батајници, посвећена деци страдалој током НАТО бомбардовања
Хроника

Освештана спомен-чесма у Батајници, посвећена деци страдалој током НАТО бомбардовања

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 19. април 2015.

БЕОГРАД - Спомен-чесма има задатак за све, да никада не заборавимо своје жртве, рекао је данас председник општине Земун Дејан Матић, приликом освештавања спомен-чесме посвећеној деци жртвама НАТО бомбардовања.

Он је у Батајници, у спортском центру "Милица Ракић", где се чесма налази, изјавио да то игралиште значи деци да имају где да испуњавају своје слободне тренутке за различите физичке активности, али уједно и да их подсети да су некада нека невина деца која су живела у нашој земљи страдала током НАТО бомбардовања.

"Ова спомен-чесма, под покровитељством општине Земун подигнута је пре годину дана, као споменик свој деци која су страдала на територији наше земље током НАТО бомбардовања, а мала Милица Ракић, по којој овај спортски центар носи назив, као трогодишња девојчица је постала симбол свих страдалника, све деце која су страдала током НАТО бомбардовања", рекао је Матић.

Организатор освештавања спомен-чесме, председник удружења "Покрет за развој Батајнице" Зоран Самарџић рекао је да је сама изградња чесме у ствари била нужна појава, јер су деца преко лета обилазила станове и тражила воду.

"Првобитна идеја била је да се чесма посвети Милици Ракић, девојчици коју је коју је у Батајници пре петнаест година убила НАТО бомба, али је њен отац инсистирао да спомен- чесма буде посвећена свој деци, јер, како је рекао, није само његово дете страдало, него су страдала и остала деца, тако да је Жарко Лазић неко ко је дао назив овој спомен-чесми", рекао је Самарџић.

Он је нагласио да је чин освећења вршио православни свештеник, али да су били присутни и представници католичке цркве, јеврејске и муслиманске заједнице и да сви, како је рекао, подржавају жртве и осуђују чин агресије, који је изазвао страдање 81 детета на простору Србије и Црне Горе 1999. године.

Љубивоје Ршумовић, том приликом, прочитао је песму посвећену Милици Ракић и свој страдалој деци.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер