четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Оштећени због кредита у швајцарским францима: Власт обмањује грађане када каже да није уставно извршити конверзију дуга
Хроника

Оштећени због кредита у швајцарским францима: Власт обмањује грађане када каже да није уставно извршити конверзију дуга

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 19. фебруар 2016.

НОВИ САД - Након отвореног писма премијеру Александру Вучићу, на које није добило одговор, удружење за заштиту оштећених банкарских клијената одлучило је да радикализује протесте у борби за права оштећених клијената, задужених у швајцарским францима. Гостујући у јутарњем програму Радио-телевизије Војводине, координаторка Ефективе за Нови Сад Мирјана Маја Узелац се запитала да ли то стране банке владају Србијом и истакла да борба оштећених банкарских клијената неће престати док се не стане на пут "банкарском терору".

 Маја Узелац је објаснила да су дужници у "швајцарцима" огорчени јер се не доноси захтевани Закон о конверзији и да држава тврди да је конверзија у евро неуставна.

"У случају да наша држава не донесе закон, какав су донеле све остале владе у региону, ми више немамо могућност да плаћамо рате за кредит, не можемо да продамо своје некретнине и да исплатимо кредит, јер би и у том случају остали 10.000 до 15.000 евра дужни", истиче она.

Маја Узелац додаје да би сви њихови станови, који су углавном отплаћени последњих година, отишли у Националну корпорацију за заштиту стамбених кредита, али да би трошкови кредита, с обзиром на то да Национална корпорација нема толико новца на рачуну, пали на терет буџета и грађана Србије.

"Само у ситуацији да држава донесе закон о конверзији кредита у швајцарцима у евре, по паритету на дан узимања кредита, у том случају би банке имале најнормалнију добит коју су требале по уговору да имају, а не екстрапрофит, какав су до сада имали", каже она.

(РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер