четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Оснивачи „Гугла“ Лери Пејџ и Сергеј Брин саопштили да се повлаче са чела компаније
Хроника

Оснивачи „Гугла“ Лери Пејџ и Сергеј Брин саопштили да се повлаче са чела компаније

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 04. децембар 2019.

Креатори Гугла, најкоришћенијег интернет претраживача на свету, Лери Пејџ и Сергеј Брин саопштили су да више неће водити своју компанију, већ да прелазе у управни одбор техолошког гиганта.

Поједностављући структуру управљања, њих двојица су у писму упућеном запосленима и сувласницима објавили да ће Сундар Причаи бити једини извршни директор те компаније.

Пре ове одлуке, Пејџ је био извршни директор Алфабета, компаније коју је Гугле креирао да би објединио све своје подружнице, док је Брин био председник тог конгломерата.

Алфабет је настао 2015. године у процесу реструктурирања Гугла, након чега је постао матична компанија претраживача и свих осталих повезаних фирми.

„Понизни смо због тога што смо пратили како се мали истраживачки пројекат развио у извор знања и моц́и за милијарде – ризик који смо направили као два студента Стенфорда је довео до мноштва других опклада у свету технологије. Давне 1998. године нисмо могли да замислимо путовање које ће уследити након што смо преселили наше сервере из студентског дома у гаражу", наводи се у писму.

Алфабет је од свог формирања откупио већинско власништво у преко 60 других компанија, док је његов претходник, Гугл, извршио преко 170 аквизиција.

Укупно богатство Пејџа и Брина процењује се на близу 110 милијарди долара.

Причаи је пре ове одлуке вршио дужност извршног директора Гугла, компаније која је прошле године приходовала око 136 милијарди долара.

(Нова економија)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер