четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Олег Бондаренко: Србија у постојећим границама неће моћи да уђе у ЕУ, Брисел и Берлин никада Београд неће прихватити као равноправног партнера
Хроника

Олег Бондаренко: Србија у постојећим границама неће моћи да уђе у ЕУ, Брисел и Берлин никада Београд неће прихватити као равноправног партнера

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 12. март 2018.

 БЕОГРАД - Стратегију проширења ЕУ која отвара могућност државама западног Балкана да постану чланице Европске уније 2025. године, директор московске Фондације за прогресивну политику др Олег Бондаренко оцењује као нову бриселску шаргарепу.

"Србија у постојећим границама неће моћи да уђе у ЕУ, а Брисел и Берлин никада Београд неће прихватити као равноправног партнера", изричит је Бондаренко у разговору за "Политику".

Према његовим речима, Немачка нема снаге да води сопствену, суверену спољну политику, "јер је под директним утицајем Вашингтона".

Овај руски експерт за Балкан сматра да Београд треба да очува мир са свима и садашњу позицију која омогућава сарадњу и са Европском унијом и Русијом.

Он, међутим, сматра да се Западу жури да заврши започето, што може, упозорава, довести до нове дестабилизације у Србији и региону.

Бондаренко је навео да, наравно, председник Србије Александар Вучић хоће договор, али да за то нема спремности из Приштине.

"Албанци себе доживљавају као победнике и нису спремни на уступке, јер мисле да су победили у рату за Косово", казао је Бондаренко.

Руски експерт сматра да је то што би Србија могла да добије правно обавезујућим споразумом са Приштином, није питање само за Београд, већ и за све државе које нису признале независност Косова, а пре свега Русију, Кину, Индију и пет чланица ЕУ.

"Русија брани Косово зато што је Србија наш пријатељ, савезник на Балкану", рекао је Бондаренко.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер