четвртак, 25. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > ОИ у Токију: Ватерполисти Србије прегазили Црну Гору (13:6) и играће са Италијом за пласман у полуфинале

понедељак, 02. август 2021.

Ватерполисти Србије одиграли су најбољи меч на Олимпијским играма и савладали Црну Гору са 13:6 у мечу последњег кола Групе Б. У борби за полуфинале Србија ће играти против Италије, а Црна Гора против првопласиране екипе из Групе А, а то је Грчка. Четвртфинале је на програму у среду.

Сјајна игра, одлична концентрација пре свега у одбрани. Стартних 5:0 наши нису испустили, само су повећавали предност и већ на полувремену имали шест голова предности. Тад је већ било јасно да су победили. У другом полувремену "делфини" рутински стижу до тријумфа.

Крај меча, Србија - Црна Гола 13:6

Србија је одлично почела меч. Гранитна одбрана није дозволила Црногорцима да се размашу. А наши су били силовити: реализована је контра потом и петерац, једноставно наши са свих позиција погађају и експресно стижу до 5:0.

Потом су Црногорци успели да са линије пет метара постигну гол, да би до краја четвртине "делфини" вратили пет голова предности.

Одбрана и даље одлично функционише. Нешто лошије у нападу. Обе екипе су реализовале по један петерац, да би потом наши постигли још један гол из игре. Сви прилази нашем голу су одлично затворени противник у првом полувремену није постигао гол из игре.

Наставили су наши са одличном игром и у наставку. Одбрана је и даље сјајно функционисала. Црна Гора није имала решења за овакву игру наше селекције, предност је расла, а трећи период наша селекција је добила са 3:2.

"Делфини" играју рутински у последњем периоду (3:2) и тако заокружују ову убељиву победу. На крају – 13:6. Сава Ранђеловић постигао је погодак у последњим моментима сусрета, али је поништен након прегледања снимка.

Три гола постигао је Филиповић, по два Дедовић и Пјетловић. У пораженој екипи Ивовић је дао три гола, Матковић два и Укропина један.