четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Одлука о ребалансу буџета после систематизације у министарствима
Хроника

Одлука о ребалансу буџета после систематизације у министарствима

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 15. март 2011.

Министарство финансија Србије ће моћи да процени да ли ће припремати ребаланс буџета за ову годину тек кад измењена министарства направе систематизацију радних места, за шта је рок месец дана, речено је Бети у том министарству.

Влада Србије од данас има 17 министарства, седам мање него у јулу 2008. кад је формирана.

Промена није било у 10 министарства, а на том списку је и Министарство финансија где ће министарски посао убудуће обављати премијер Србије Мирко Цветковић.

Систематизација радних места биће рађена у свим министарстава која су спајана или су им придодати нови послови, после чега ће се знати колико ће запослених у Влади бити вишак.

За њих ће бити припремљен социјални програм, што значи да ће морати да се мењају буџетске ставке и на приходној и на расходној страни.

Ребаланс је, како тумаче у Министарству финансија, обавезан у случају да се мењају поједине ставке у буџету, а ако дође само до спајања министарстава, без било каквих других промена, не ради се ребаланс.

Према првим проценама, у реконструисаној Влади ће неколико стотина запослених бити вишак јер ће без посла остати државни секретари, помоћници и саветници министара у министарствима која су спајана.

Државни службеници имају право на отпремнине у износу једне трећине укупних месечних примања по години стажа.

Просечна плата у јавној управи је око 60.000 динара.

Из Владе је најављено укидање и неких државних агенција, канцеларија и завода, тако да ће и по том основу морати да се ради прерасподеле буџета.

Буџетом Србије за ову годину планирани су приходи од 724,4 милијарде и расходи од 844,9 милијарди, а буџетски дефицит ће износити 120,5 милијарди динара.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер