четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Одбор Бундестага дао зелено светло за отварање прва два преговарачка поглавља за приступање Србије ЕУ
Хроника

Одбор Бундестага дао зелено светло за отварање прва два преговарачка поглавља за приступање Србије ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 27. новембар 2015.

Одбор за европска питања немачког Бундестага дао је на ванредној седници зелено светло за отварање прва два преговарачка поглавља за приступање Србије Европској унији, саопштено је из немачког парламента.

Како се наводи, томе је претходило интензивно саветовање о најновијим извештајима Европске комисије о напретку Србије.

Председник Одбора за европска питања Гинтер Крихбаум закључио је да извештај Европске комисије о Србији радује, зато што садржи доста позитивних оцена.

Гунтер Крихбаум канцеларки Ангели Меркел у писму је саопштио да Одбор препоручује да се прва два преговарачка поглавља отворе на следећем самиту у децембру, чиме је, по том питању, окончан парламентарни поступак у Немачкој.

"Ово је јасан сигнал за земљу која се креће у правцу Европе и показује да је консеквентан европски приступ премијера Александра Вучића исправан", рекао је Крихбаум.

Крихбаум је после седнице одбора рекао је да је за Бундестаг јако важно било што је споразумом од 25. августа коначно начињен искорак у односима Србије и Косова и да радује извештај Европске комисије о Србији зато што садржи доста позитивних оцена.

Он је додао да је одлазак Вучића у Сребреницу био врло важан гест. Крихбаум је рекао да је Србији место у Европи и да Немачка очекује да "Србија настави да корача тим путем."

Србију чека још доста задатака, како у борби против корупције тако и у реформи правосуђа. Будуће реформе нису саме себи циљ, него се спроводе у интересу земље. Тако су за стране инвеститоре, који у будућности треба да обезбеде радна места, посебно неопходне ефикасне правно-државне структуре, наводи се у саопштењу Фондације Конрад Аденауер.

(Танјуг-РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер