| Хроника | |||
Обама честитао Тачију и Сејдију годишњицу независности Косова |
|
|
|
| уторак, 17. фебруар 2009. | |
|
ПРИШТИНА – Косовсвки председник и премијер Фатмир Сејдију и Хашим Тачи су примили честитке америчког председника Барака Обаме поводом прве годишњице проглашења независности Косова. „У име америчког народа честитам вама и грађанима Косова прву годишњицу историјске декларације независности Косова”, наводи се у Обаминој честитки, саопштено је из кабинета председника Косова. Како се наводи у поруци, САД ће наставити да подржавају Косово у напорима да постане пуноправна чланица међународне заједнице. „Док народ Косова ради на заједничкој будућности, желим да истакнем да ће САД наставити да подржавају мултиетничко, независно и демократско Косово у њеним напорима да заузме заслужено место као пуноправна чланица заједнице држава”, наводи се у честитки америчког председника упућеној председнику Косова. (Бета)
|