четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Оана Лунгеску: Пријем Црне Горе у НАТО није условљен пријемом одређеног броја избеглица са Блиског Истока
Хроника

Оана Лунгеску: Пријем Црне Горе у НАТО није условљен пријемом одређеног броја избеглица са Блиског Истока

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 24. новембар 2015.

 Портпаролка НАТО-а Оана Лунгеску је реаговала на писања медија о „непристојној понуди“ Мила Ђукановића да прими 120.000 избјеглица са Блиског Истока а за узврат да добије позвиницу за улазак у НАТО. Она је казала да пријем Црне Горе у НАТО није условљен пријемом одређеног броја избеглица, саопштено је данас из Алијансе.

 “То је потпуни нонсенс. Не постоји такав договор”, саопштила је Лунгеску, додајући да ће НАТО 1. децембра донети одлуку о позиву Црној Гори.

“Кандидатура ће се разматрати на основу заслуга, укључујући напредак на пољу владавине права и јавне подршке чланству. Пријем избеглица није, нити је био, услов за чланство у НАТО-у“, наводи се у саопштењу НАТО-а, пренели су подгорички медији.

Подсјећања ради, првобитно у тексту нашег колумнисте Мишка Јовановића објелодањене су „непристојне понуде“ Ђукановића према окупатору. Пар дана након тога, тачније током минулог викенда мароканско издање француског журнала”Ле Матин”, потврђује писање ИН4С, објављеним текстом у које се наводи да црногорски премијер Мило Ђукановић,  је на састанку са генералним секретаром НАТО-а, Јенсом Столтенбергом и амбасадорима чланица НАТО-а који одржана 14. и 15. октобра Подгорици понудио да прихват и стално настани 120 000 избјеглица са Блиског Истока, како би Брисел убрзао пријем Црне Горе у НАТО. 

Такође и бизнисмен Ратко Кнежевић је изнио исте тврдње, како каже, из високопозиционираних извора из држава Запада. 

Поводом писања „Ле Матина“ контактиран је  Срђана Кусовац, руководилац Службе за односе са јавношћу у Влади Црне Горе, који није одговарано, како пише, подгорички Дан, на телефонске позиве, смс поруке нити је одговорио на упућен мејл.  

Поставља се питање, уколико су наводи о пријему избјеглица, како тврди Лунгеску “потпуни нонсенс“ зашто Ђукановић то није демантовао, а имао је кад? Можда су прво морали да усагласе наступ, а потом се договорили да би најбоље било да демант стигне директно из НАТО базе, да би био уверљивији.  

(ИН4С)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер