петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Нови сукоб две опције исламске заједнице у Беочину
Хроника

Нови сукоб две опције исламске заједнице у Беочину

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 25. март 2011.

Две опције исламске заједнице - Исламска заједница Србије коју предводи реис-ул-улема Адем Зилкић, и Исламска заједница у Србији на чијем је челу муфтија Муамер Зукорлић, поново су се сукобиле око превласти над власништвом молитвеног простора у Беочину.

Муфтија србијански Мухамед Јусуфспахић рекао је раније да је група насилника, на челу са Фадилом Муратијем и Самијем Татаријем, синоћ у Беочину напала вероучитеља Сафета Ресулбеговића, као што је то учињено и пре две и по године када нападнут вероучитељ те опције исламске заједнице Фехрудин Муминовић.

Јусуфспахић тврди да насилници атакују на простор који је под ингеренцијом Мешихата србијанског, док је у старом југословенском периоду био под муфтијством београдским.

Информативна служба муфтијства новосадског, које организационо припада Зукорлићевој опцији негирало је наводе Јусуфспахића, тврдећи да је синоћ његов брат Мустафа са групом насилника напао просторије верског одбора у Беочину.

У саопштењу тог џематског одбора и муфтиства новосадског се наводи да су верници, њих око 130, одлучно стали у одбрану тог објекта.

Новосадско муфтијство најоштрије осуђује овакво насилничко понашање и од државних органа очекује заштиту, а акцију надлежних органа и заштиту очекује и породица Јусуспахић.

„Очигледно је да се параверска творевина никада не може помирити са чињеницом да муслимани Војводине подржавају и припадају јединственој исламској заједници у Србији на челу са главним муфтијом Муамером Зукорлићем”, наводи се у саопштену муфтијства војвођанског.

Од октобра 2007. године у Србији делују две опције исламске заједнице, које се међусобно не признају, а њихова борба за превласт над верницима и вакуфском имовином је непрестана.

(Танјуг)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер