среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Норберт Хофер: Косово је Србија, Дејтон потврђује РС
Хроника

Норберт Хофер: Косово је Србија, Дејтон потврђује РС

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 30. мај 2016.

БЕЧ -  Косово и Метохија је део Србије изјавио је потпредседник десничарске Слободарске партије Аустрије Норберт Хофер, који је изгубио председничке изборе у другом кругу од независног кандидата Александра ван дер Белена, и додаје да Дејтонски споразум потврђује легитимитет и легалност постојања Републике Српске

Хофер је у интрвјуу за београдски Курир подсећа да је он познат по томе да јавно говори против примања Косова у међународне организације.

"Једнострани потези у контексту статуса српске покрајине отежавају процес помирења и успостављања истинског дијалога, и тиме спречавају миран и просперитетан живот свих грађана на Косову и Метохији", наводи Хофер.

У вези са ставом који има према Републици Српској и Србима у БиХ, Хофер каже да је "Дејтонски споразум важећи међународни споразум, који потврђује легитимитет и легалност постојања Републике Српске".

"Сви покушаји одређених политичких чинилаца у Европи и ван ње да се овај статус промени или БиХ још више централизује, и то мимо воље народа Републике Српске, наша странка је увек осуђивала. Из тих разлога смо увек подржавали напоре руководства РС, на првом месту председника Додика, у вођењу самосталне политике, која Србима и свим другим грађанима РС обезбеђује мир и стабилност", наглашава Хофер.

У одговору на питање да ли ЕУ треба да Русији укине санкције, он наводи да су оне "у сваком случају донеле више штете него жељеног ефекта".

"Аустрија је као мала и извозно оријентисана држава претрпела велике губитке. Економске санкције су превазиђен метод политичког притиска једне конфликтне стране наспрам друге, док последице увек трпе они сегменти друштва који су најмање криви, као што су грађани или мањи и средњи привредници. Из тих разлога сматрам да санкције треба укинути и решење кризе у Украјини тражити путем дијалога", каже потпредседник  Слободарске партије Аустрије за Курир".

(Танјуг) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер