петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Нилс Муижниекс: Европска избегличка политика није одржива, ЕУ треба брзо да је промени
Хроника

Нилс Муижниекс: Европска избегличка политика није одржива, ЕУ треба брзо да је промени

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 24. март 2017.

 Европска избегличка политика није одржива и Европска унија би брзо требало да је промени, изјавио је комесар за људска права Савета Европе Нилс Муижниекс.

Он сматра да би земље чланице ЕУ требало да узму у обзир породичне везе када премештају тражиоце азила и да ускладе систем помоћи која им се пружа, преноси Ројтерс.

"Систем је неправичан према земљама које су прве на удару, поготову према Грчкој и Италији... На њихова плећа ставља се неиздржив терет. Не верујем да то дугорочно може да функционише", рекао је Муижниекс новинарима током посете Словенији.

Такозвани Даблински прописи допуштају да земље чланице ЕУ врате избеглице у прву безбедну земљу у коју они уђу, а то су у највећем броју случајева Грчка или Италија, подсећа британска агенција.

Према Муижниејсовим речима, већина избеглица жели азил у земљама као што су Немачка и Шведска јер тамо могу да добију већу помоћ и финансијску подршку него у већини других држава чланица ЕУ.

"Потребно је ускладити стандарде широм Европе ради подршке интеграцији", истакао је он, упозоривши да ће у супротном бити много споредних кретања имиграната кроз ЕУ.

Комесар СЕ је указао и да би Словенија требало да учини више како би мигранте, припаднике мањинске ромске етничке заједнице и људе који живе у сиромаштву интегрисала у друштво.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер