уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Никос Коцијас: Грчка не може да пресече своје историјске везе са Русијом, ЕУ својим деловање ризикује даљу дестабилизацију региона
Хроника

Никос Коцијас: Грчка не може да пресече своје историјске везе са Русијом, ЕУ својим деловање ризикује даљу дестабилизацију региона

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 01. фебруар 2015.

АТИНА – Европска унија мора да престане са „грчевитим деловањем” по питању Русије, изјавио је данас нови шеф грчке дипломатије Никос Коцијас и додао да Грчка не може да буде игнорисана у ЕУ само зато што дугује новац.

„ЕУ мора коначно да размотри шта жели да уради са Русијом на дугорочним основама... уместо да делује на морално директан, коректан, али грчевит начин”, рекао је Коцијас за новинску агенцију АНА.

Након доласка на власт прошле седмице, левичарска грчка влада је одбила да одобри декларацију о новим санкцијама Русији, наводећи да није претходно консултована.

Далеко ублаженија декларација усвојена је на састанку министара спољних послова ЕУ у четвртак у Бриселу, подсетио је АФП.

„Грчка не може да пресече своје историјске везе са Русијом, али може да игра улогу да посредује и развије преговоре између”, Русије и Украјине, рекао је Коцијас, који је примио позив шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова да посети Русију.

Коцијас је упозорио да ЕУ ризикује даљу „дестабилизацију региона” својим деловањем.

„Ова дестабилизација ће прећи руско-украјинску границу, стићи до Блиског истока и прећи у Северну Африку, нека врста српа кроз који ће десетине хиљада избеглица, џихадиста, болести и свих врста опасности изронити”, рекао је Коцијас.

Шеф грчке дипломатије је, такође, истакао да Грчка не треба да буде третирана као „отпадничка држава” због својих дугова.

„Напослетку, Европски савет (министара спољних послова), моје колеге разумеју да не могу да се понашају према Грчкој као да је она отпадничка држава јер дугује новац. Дуговати новац је једна ствар, а одбацивање права појединца у ЕУ сасвим друга”, казао је Коцијас.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер