Немачка: Фудбалери Партизана савладали су Келн 1:0 у мечу трећег кола Лиге конференције

Штампа
четвртак, 06. октобар 2022.

Фудбалери Партизана остварили су важан тријумф у Келну, у мечу трећег кола Лиге конференције. Светозар Марковић постигао једини погодак на мечу, већ у деветом минуту. Црно-бели преузели прво место на табели Групе Г, са истим бројем бодова као и Ница. У наредном колу, Келн долази у Београд.

Крај меча, победа Партизана 1:0

90+' Играће се још седам минута надокнаде времена

90' Андраде пропушта прилику да овери победу

Још један сјајан контранапад црно-белих у последњим тренуцима регуларног тока меча - Гомеш је додао земљака Андрадеа, који у ситуацији један на један шутира право у голмана Швабеа.

76' Нова измена у црно-белом тиму

Уместо Андрије Павловића у игру улази Александар Лутовац.

67' Прва измена у тиму Партизана

Уместо повређеног Квинсија Менига, Петрић на терен шаље Патрика Андрадеа.

64' Велика шанса за Павловића

Партизан је пропустио још једну лепу прилику - после продора Менига одлично је шутирао Павловић, али Швабе фантастичном интервенцијом спасава свој тим.

62' Прети Партизан преко Менига

Одличан контранапад црно-бели умало поготком да заврши Квинси Мениг, али је голман Швабе добро интервенисао.

59' Келн све опаснији

Добар напад домаће екипе ударцем је завршио Онжеј Дуда, али је лопта отишла поред гола црно-белих.

52' Иницијатива Келна без гола

Боље је Келн ушао у друго полувреме, покушали су неколико пута играчи немачког тима, али без озбиљније опасности по гол Поповића.

46' Настављен је меч у Келну

Полувреме, Партизан води у Келну 1:0

Добро издање црно-белих у првих 45 минута. Црно-бели воде голом Марковића од 9. минута, а имао је београдски тим прилику и да увећа предност.

Келн је у већем делу сусрета имао теренску иницијативу, али је ретко долазио до гола Поповића.

41' Статива за Партизан

Велику гужву испред гола Келна умало да искористи Урошевић, али је његов ударсац до стативце скренуо голман Швабе. Све је почело од сјајног солопродора Дијабатеа.

31' Велика прилика за Дица, Поповић брани

Још један добар напад Келна - овога пута центаршут је стигао са леве стране, а усамљени Диц са само неколико метара шутирао главом право у Поповића.

23' Адамјан погађа пречку

Прва озбиљнија прилика за домаћи тим на мечу - Адамјан псоле центаршута са десне стране шутира главом, али погађа горњи део пречке Партизановог гола.

20' Теренска иницијатива Келна

Повукли су се црно-бели после водећег гола и чекају своју шансу из контранапада. Келн је преузео теренску иницијативу, али није успео да створи озбиљнију прилику пред Поповићевим голом.

9' ГОООЛ! Партизан води голом Марковића!

Одличан почетак црно-белих у Келну - Натхо је извео слободан ударац, а Света Марковић био највиши у скоку и затресао мрежу немачке екипе!

1' Почео је меч у Келну

Одата почаст Милутину Шошкићу

Пре почетка меча, навијачи два тима аплаузом су одали почаст некадашњем голману и Партизана и Келна, Милутину Шошкићу, који је преминуо пре два месеца.

Утакмицу суди Шпанац

Рикардо де Бургос је главни судија меча, а помагаће му земљаци Роберто дел Паломар и Икер Де Францицко.

Меч се игра на "Рајн-енерги стадиону" у Келну.

Офанзивна постава црно-белих

Тренер Партизана Гордан Петрић изузетно офанзивно улази у меч - у саставу су два нападача (Павловић и Гомеш), али и два крилна играча (Мениг и Дијабате).

Састави тимова

Келн: Швабе, Шиндлер, Килијан, Солдо, Педерсен, Дуда, Мартел, Кајнц, Хусеинбашић, Диц и Адамјан;

Партизан: Поповић, Филиповић, Вујачић, Марковић, Урошевић, Траоре, Натхо, Мениг, Дијабате, Павловић и Гомеш.