петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Небојша Крстић: Укинути друштвене мреже, неопходно је извршити дератизацију јавног простора од свих који обмањују грађане и дестабилизују систем
Хроника

Небојша Крстић: Укинути друштвене мреже, неопходно је извршити дератизацију јавног простора од свих који обмањују грађане и дестабилизују систем

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 17. март 2020.

Маркетиншки стручњак Небојша Крстић предложио је данас да се друштвене мреже Твитер, Фејсбук и Јутјуб искључе у Србији за време ванредног стања како би се, како је навео, "сузбила епидемија ширења панике и спречили њени потенцијално смротносни ефекти". Такође је предложио и хапшење људи!

Крстић је у редовној колумни за "Блиц", која је објављена у данашњем издању овог листа, написао да после проглашења ванредног стања треба размишљати о опасностима које су потенцијално веће од самог вируса, а то је пре свега паника.

- На интернету постоји, значи, добро организована група тзв. опинион макера који сипају отров, лажне вести и дезинформације 24/7 - написао је Крстић.

Додао је и да "ако се мора вршити дезинфекција простора у којима је инфекција, неопходно је извршити дератизацију јавног јавног простора од свих који свесно, намерно и организовано обмањују грађане и дестабилизују систем њихове здравствене заштите".

У акцији "Сабља" било је ухапшено 11.000 људи. Било би довољно привести десетоструко мање, сада, у акцији "Дезинфекција и дератизација". Иако сам љубитељ друштвених мрежа, предлажем да се Твитер, Фејсбук и Јутјуб искључе у Србији моментално - све док траје ванредно стање

- У акцији "Сабља" било је ухапшено 11.000 људи. Било би довољно привести десетоструко мање, сада, у акцији "Дезинфекција и дератизација". Иако сам љубитељ друштвених мрежа, предлажем да се Твитер, Фејсбук и Јутјуб искључе у Србији моментално - све док траје ванредно стање, јер је то једини делотворан начин да се сузбије пандемија ширења панике и спрече њени потенцијално смротносни ефекти - написао је Крстић у колумни.

Председница Центара за правосудна истраживања (ЦЕПРИС) Вида Петровић Шкеро рекла је у понедељак за агенцију Бета да су постојале правне основе за увођење ванредне ситуације, али да ванредно стање значи одузимање права слободе говора, што може утицати на медије. 

(Блиц, Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер