петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Наташа Кандић изненађена одлуком Трибунала о одбијању захтева да Шешељ буде ослобођен
Хроника

Наташа Кандић изненађена одлуком Трибунала о одбијању захтева да Шешељ буде ослобођен

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 04. мај 2011.

БЕОГРАД - Извршна директорка Фонда за хуманитарно право (ФХП) Наташа Кандић изјавила је данас да је изненађена одлуком судског већа Трибунала у Хагу о одбијању захтева за ослобађање лидера радикала Војислава Шешеља.

Кандић је агенцији Бета рекла да је председавајући судија Жан-Клод Антонети током суђења говорио да нема довољно доказа и да је због тога за њу изненађење да је он тај који објављује да је изведено довољно доказа који указују да су оптужбе доказане.

"Видећемо на који се део оптужнице односи његово издвојено мишљење", рекла је Кандић коментаришући одлуку коју је објавио судија Жан Клод Антонети, а који је рекао да је имао "делимично супротно мишљење".

По оцени Кандићеве, Шешељ ће се, уместо изношења доказа у своју одбрану, одлучити за завршну реч и показати да нема уважавања за процедуру и судско веће, уз понављање да је то политички суд.

"Кренуће у политичку завршну реч што опет може да доведе до ситуације да се суђење врло брзо заврши и да његова казна не буде 20, 30 година него казна која му може већ у јуну или у скорије време омогућити да буде на слободи", навела је она. Према њеним речима, ако Шешељ иде на завршну реч, врло брзо може доћи до пресуде.

Трибунал у Нагу је данас у потпуности одбио захтев за ослобађање оптуженог Војислава Шешеља, оценивши да је у недавно окончаном доказном поступку тужилаштво извело довољно доказа за свих девет тачака оптужнице за злочине у Хрватској, Војводини и БиХ 1991-93. Према одлуци коју је прочитао председавајући судија Антонети, претресном већу је представљено довољно доказа да су "добровољци Српске радикалне странке и Српског четничког покрета починили злочине наведене у оптужници".

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер