субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Н1: Све јача кампања у Приштини којом се тражи бојкот српске робе, опозиција хоће ембарго
Хроника

Н1: Све јача кампања у Приштини којом се тражи бојкот српске робе, опозиција хоће ембарго

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 25. јануар 2017.

 БЕОГРАД - На друштвеним мрежама и приштинским веб сајтовима последњих дана су све приметнији позиви на бојкот српских производа, а грађанима се поручује да не купују производе чији бар-код почиње са 8 60, преноси телевизија Н1.

Како се наводи, док кампања против увоза робе из централне Србије све више јача на Косову, вредност увоза на Косово из Србије је сваке године све већа, а анкета спроведена у Приштини показала је да грађани за огроман увоз и симболичан извоз у Србију окривљују и владу и саме себе.

Опозиционе странке супротстављају се увозу робе из централне Србије на Косово, а међу њима је најгласнији покрет Самоопредељење, који је својевремено покренуо акцију бојкота робе из Србије са паролом "Воли твоје", а није се устручавала ни од радикалних акција попут превртања камиона са српском робом.

"Сматрамо да је ембарго требало да буде уведен. Бојкот је један у потпуности рационалан одговор на агресивну политику Србије према Косову, нарочито у последњих пет година. То би требало да буде само један корак у успостављању реципроцитета", рекао је Дритон Кауши, посланик Самоопредељења.

Из Привредне коморе Косова поручују да ембарго не иде у прилог економској сарадњи у региону, а ни Берлинском процесу.

"По мом мишљењу и та реч реципроцитет, као и бојкот, једноставно припадају прошлости. Сада је време да радимо на томе да имамо отворено тржиште и да се ради на јачању јавног мнења, како би људи сами одлучивали шта ће купити", рекао је председник Привредне коморе Косова Сафет Грђалиу.

У Влади Косова не постоји расположење за даље заоштравање ситуације и односа са Београдом, до којих би дошло након увођења трговинског ембарга над робом централне Србије, наводи Н1.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер