четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Н1: Паљење аутомобила - нови тренд за обрачунавање?
Хроника

Н1: Паљење аутомобила - нови тренд за обрачунавање?

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 12. август 2018.

Серије паљења аутомобила у Нишу и Новом Саду, за коју се почетком године, после првих хапшења, мислило да је завршена, добила је наставак. У оба града у истом дану на мети су се поново нашла возила која припадају запосленима у полицији или члановима њихових породица.

Шта би овога пута могао да буде повод за те инциденте и постаје ли паљење аутомобила начин обрачуна?

Службени аутомобил заменице начелника интревентне јединице новосадске полиције Марине Јовановић потпуно је изгорео, испред зграде у којој живи, у суботу рано ујутру. Готово истовремено, буктало је и испред зграде у Нишу где живи инспектор за борбу против разбојништава - када је запаљен ауто његове супруге.

Новинари у Нишу кажу, да је паљење аутомобила, буквално постао нов тренд за обрачунавање.

"Паљени су аутомобили не само јавним функционерима него и грађанима, један је својој шефици упалио аутомобил, знамо да је прошле године упаљен аутомобил заменика градоначелника, што показује да имамо озбиљан проблем, упаљен је ауто, начелника криминалистичке полиције, то показује да постоји група људи која се одважила да се обрачунава са таквим људима, последице тога су измештање моћи из институција у неке друге центре моћи, везане за политичко деловање", изјавио је Драган Петковић са портала Јужне вести.

Од прошлог септембра до краја 2017. године у Нишу је запаљено девет аутомобила. Од тога, три у власништву полиције.

У Новом Саду је у том периоду запаљено возило једног полицајца, али и једног узбуњивача, док је пролетос, у том граду, пет аутомобила изгорело за седам дана.

Многи од тих случајева и даље нису решени.

"Ако није безбедан шеф криминалистичке полиције, ако није безбедан заменик градоначелника, како може да се осећа безбедно један грађанин, на било који начин у било ком смислу", изјавио је Петковић.

Полицајац мора да буде способан да заштити себе, како би могао да штити грађане кажу у Полицијском синдикату Србије и захтевају пооштравање казнене политике за напад на полицајце.

"Промени се начелник у Новом Саду, начелник у Нишу, начелник у Београду, међутим, стопа криминала остаје висока за наше поднебље, имамо ону чаробну реченицу политичара - сваки напад на полицајца је напад на државу, ја и сви из полицијског синдиката Србије им поручујемо, ако ви политичари овако браните Србију, како браните полицајце, немојте више, молим вас награбусићемо сви", каже Влада Павићевић из Полицијског синдиката Србије.

Да ли су случајеви запаљених аутомобила у Нишу и Новом Саду повезани, из полиције нема званичног коментара. Истраге о тим случајевима су у току.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер