Мундијал у Катару: Швајцарска победила Камерун са 1:0; Уругвај и Јужна Кореја одиграли нерешено 0:0

Штампа
четвртак, 24. новембар 2022.

Фудбалери Швајцарске победили су репрезентацију Камеруна 1:0 у првој утакмици Групе Г Светског првенства у Катару.

Швајцарска прва уписала три бода у Групи Г

Швајцарска и Камерун су на Мундијалу у Катару одиграли прву утакмицу у Групи Г, у којој се налази и Србија, а европска репрезентација је победила 1:0 и уписала три бода.

Швајцарци су једини гол на мечу постигли у 48. минуту из свог првог ударца у оквир гола - Брил Емболо је био стрелац против земље из које потиче, па није ни славио погодак фудбалер Монака.

Шаћири је претходно центрирао по земљи на ивицу петерца, одакле је заборављени Емболо рутински савладао Онану.

Камерун је у првом полувремену био бољи и опаснији тим. Није било много прилика да се резултат промени, али су Камерунци почели меч у чврстом и организованом блоку на својој половини терена, а претили су из брзих контранапада.

Најбољу прилику имали су у 10. минуту, када је Ембуемо утрчао у празан простор и шутирао искоса. Зомер је одбранио, а после одбитка покушао је и Екамби, али је послао лопту преко гола.

Како је време одмицало све чешће и дуже имали су Камерунци и лопту у свом поседу, али нису проналазили пут до гола Зомера.

Швајцарска је најопаснија била после корнера - Елведи и Аканџи су пред одлазак на одмор имали две добре шансе, али је први шутирао главом поред гола, а други лоше захватио лопту из веома добре позиције.

Чим је друго полувреме почело, фудбалери из Швајцарске су искористили прву неопрезност камерунске одбране, постигли су гол и потпуно деморалисали Камерунце, који су до краја меча тешко стварали шансе, а игра им се потпуно распала.

Најбоље што су урадили био је сјајан продор нападача минхенског Бајерн Чупо-Мотинга по десној страни терена - прошао је поред неколико чувара, али је морао да покуша из веома незгодног угла, па је Јан Зомер интервенисао и послао лопту у корнер.

Имала је и европска репрезентација још неколико изгледних прилика - у 68. минуту Варгас је био у завршници добре акције, шутирао је из прве, али је Онана одлично интервенисао. Одмах су Швајцарци запретили и након корнера, али је Ангиса у последњи час скинуо лопту са ноге Емболоу.

У другој утакмици Групе Г, вечерас од 20.00 сати играју Србија и Бразил.

Уругвај и Јужна Кореја поделили бодове

Фудбалери Уругваја и Јужне Кореје одиграли су нерешено 0:0 на "Образовном градском стадиону" у првом мечу Групе Х.

Крај меча, без победника

Јужна Кореја и Уругвај поделили су бодове без голова у првом мечу групе Х. Од самог старта меча, обе екипе су играле агресивно на лопту. Корејци су притисли Уругвај на почетку меча, али нису успели да створе прилику. Након уводних 15 минута игре Уругвај је ушао у ритам утакмице.

У 34. минуту Уи Џо Хванг је пропустио стопостотну прилику коју није успео да искористи иако се нашао један на један са голманом.

Десет минута касније Уругвај је имао најбољу шансу од почетка меча. Дијего Годин је након корнера главом погодио стативу.

Друго полувреме је донело исти темпо игре. У 77. минуту Кореја је имала своју прву прилику шут са руба шеснестерца завршио је после гола.

Валверде је имао шансу да у самом финишу донесе победу свом тиму али је његов шут погодио спољни део стативе.