Мундијал у Катару: Швајцарска савладала Србију 3:2, "орлови" завршили учешће на Светском првенству као последњи у групи

Штампа
петак, 02. децембар 2022.

Фудбалери Србије изгубили су од Швајцарске 3:2 у трећем колу Групе Г, чиме су завршили учешће на Мундијалу у Катару.

Поразом од Швајцарске 3:2 у трећем колу Групе Г, фудбалска репрезентација Србије завршила је учешће на Мундијалу у Катару.

Имали су Пиксијеви "орлови" игру у првом полувремену, имали у једном тренутку предност од 2:1, али као и у утакмици против Камеруна - заказала је одбрана.

Србија је још једном на турниру примила три поготка, овог пута није успела да извуче ни реми, па такмичење у Катару завршава са само једним освојеним бодом - на последњем месту у групи.

Нападачки потенцијал "орлови" су исказали само у првом полувремену, када су Митровић и Влаховић преокренули предност противника до којег је стигао голом Шаћирија у 20. минуту.

Емболо је у финишу првог дела донео изједначење Швајцарској и наговестио да "орлове" чека паклено тежак задатак у других 45 минута.

Фројлер је на старту другог дела још једном савладао Вању Милинковића-Савића и већ ту је био крај.

"Орлови" у целом другом полувремену нису створили ниједну озбиљнију прилику пред голом Кобела - најближи су били Тадић и Радоњић, али су њихови ударци били непрецизни.

Можда би све било другачије да је одличан ударац Андрије Живковића још у 11. минуту био мало прецизнији и да је уместо на стативи завршио у швајцарском голу.

Али, то никада нећемо сазнати...

"Орлови" су још једном показали да имају огроман нападачки потенцијал, али грешке у одбрани су по ко зна који пут стале на пут срећи српским фудбалерима.

Србија завршава учешће на Мундијалу, а Швајцарска са другог места иде у осмину финала, где ће играти против Португалије.

Крај меча, Швајцарска савладала Србију 3:2

90+4' Умало туча на терену

Гранит Џака провоцира током целе утакмице, на крају је ушао у сукоб са Миленковићем. Умало да дође до опште туче на терену.

89' Шанса за Швајцарце, Вања брани

Не успева Србија да створи озбиљнију прилику пред голом ривала, али зато прети Швајцарска - одлична интервенција Вање Милинковића-Савића.

81' Жути картон за Гудеља

Рукама је Гудељ задржао Ембола на ивици казненог простора, Рапалини му показује јавну опомену.

78' Пикси прави последње две измене

Уместо Тадића и Живковића у игри су Филип Ђуричић и Немања Радоњић.

67' Нова измена у тиму Србије

Уместо Сергеја у игру улази Немања Максимовић.

61' Опасан напад "орлова", Тадић непрецизан

Добра транзиција српског тима, асистенцију Јовића не успева у погодак да претвори Душан Тадић.

56' Жути картон за Павловића

Зауставио је Павловић фаулом контранапад Швајцарске и добио жути картон од аргентинског судије.

55' Пикси мења два играча

Уместо Вељковића и Влаховића у игру улазе Немања Гудељ и Лука Јовић.

48' ГОЛ! Фројлер доноси предност Швајцарској - 2:3

Већ на старту другог дела Швајцарска води други пут на мечу - асистенцију Варгаса у погодак претвара Римо Фројлер.

47' Жути картон за Сергеја

Први жути картон на мечу за српски тим, опоменут је Сергеј Милинковић-Савић.

46' Настављен је меч

Полувреме, Србија - Швајцарска 2:2

Одличан меч на "974 стадиону" у првих 45 минута. Србија игра одлично, нарочито у нападу, али дефанзивно "орлови" праве пропусте, које су Швајцарци умели да искористе.

45' Играће се још 3 минута у првом полувремену

44' ГОЛ! Емболо доноси изједначење Швајцарској - 2:2

Добар напад Швајцараца - Видмер улази по десној страни, убацује пред гол где је спреман Емболо и доноси изједначење - 2:2.

35' ГОООООЛ! Влаховић погађа за 2:1!

Још једна маестрална асистенција Тадића, Влаховић налази лопти пут до гола Кобела!

34' Жути картон за Варгаса

Неопрезан старт Варгаса на Андрији Живковићу, судија Рапалини показује и другу јавну опомену Швајцарцима.

26' ГООООЛ! Митровић доноси изједначење Србији - 1:1!

Одличан контранапад "орлова" - центаршут Тадића Митровић рутински спроводи у мрежу Швајцарске!

20' ГОЛ! Шаћири доноси предност Швајцарској!

Води Швајцарска од 20. минута, Шаћири користи лошу реакцију одбране "орлова" и постиже први гол на мечу.

15' Жути картон за Видмера

Костић је предриблао Видмера, који га зауставља рукама - први жути картон на мечу за дефанзивца Швајцарске.

11' Живковић погађа стативу!

Одличан напад српског тима, ударац са 20-ак метара опробао је Андрија Живковић и погодио стативу гола Швајцарске.

5' Ударац Миленковића поред гола

Прете "орлови" после корнера - центаршут Тадића покушава у погодак да претвори Никола Миленковић, али његов ударац главом одлази поред гола.

1' Две прилике за Швајцарску на старту меча

Већ после 20 секунди меча Швајцарска је направила две шансе - Вања брани ударце Ембола, а потом и Џаке.

1' Почео је меч

Почеоје дуел на "974 стадиону".

Интониране су химне две државе

Интониране су химне Србије и Швајцарске, утакмица почиње за који минут.

Друловић за РТС: Верујем да ћемо на крају бити бољи од Швајцарске

Члан стручног штаба репрезентације Србије у фудбалу Љубинко Друловић изјавио је пре меча против Швајцарске у трећем колу групне фазе Мундијала да ће "орлови" бити бољи од вечерашњег ривала.

Навијачи пристижу на стадион

Очекује се да утакмици присуствује готово једнак број навијача Србије и Швајцарске.

Познати су састави тимова

Србија утакмицу почиње са два нападача: Вања Милинковић-Савић, Миленковић, Вељковић, Павловић, Костић, Живковић, Лукић, Сергеј Милинковић-Савић, Тадић, Митровић и Влаховић.

За Швајцарску утакмицу почињу: Кобел, Родригез, Аканџи, Шер, Видмер, Соу, Џака, Фројлер, Шаћири, Варгас и Емболо.

"Орлови" стигли на стадион

Фудбалери и стручни штаб Србије стигли су на "974 стадион", где "орлови" од 20.00 часова играју кључни меч за пласман у осмину финала Мундијала.

Шести међусобни сусрет две селекције

У претходних пет међусобних дуела, наш национални тим уписао је две победе против Швајцарске, два пута је било нерешено, а једном је славио противник.

1933. Југославија - Швајцарска 2:2

1950. Југославија - Швајцарска 3:0

2001. Југославија - Швајцарска 1:1

2001. Швајцарска - Југославија 1:2

2018. Србија - Швајцарска 1:2

Прилика "орловима" за реванш Швајцарцима

Србија тражи победу против Швајцарске, али и наплату дуга за пораз на преходном Мундијалу у Русији.

Швајцарци су тада славили са 2:1 после преокрета, а у сећању српској јавности остао је недосуђен очигледан пенал над Митровићем, као и провокативна прослава голова Гранита Џаке и Џердана Шаћирија.

Аргентинац главни судија

Утакмица између Србије и Швајцарске игра се на "974 стадиону", а главни судија је Фернандо Рапалини.

Расплет у Групи Г

Србија и Швајцарска у директном дуелу тренало би да одлуче ко ће као другопласирани из Групе Г у осмину финала такмичења, али и Камерун има своју рачуницу.

Камерунци играју против Бразила и у случају победе ући ће у конкуренцију за наставак такмичења.