Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Švajcarska savladala Srbiju 3:2, "orlovi" završili učešće na Svetskom prvenstvu kao poslednji u grupi
Hronika

PDF Štampa El. pošta
petak, 02. decembar 2022.

Fudbaleri Srbije izgubili su od Švajcarske 3:2 u trećem kolu Grupe G, čime su završili učešće na Mundijalu u Kataru.

Porazom od Švajcarske 3:2 u trećem kolu Grupe G, fudbalska reprezentacija Srbije završila je učešće na Mundijalu u Kataru.

Imali su Piksijevi "orlovi" igru u prvom poluvremenu, imali u jednom trenutku prednost od 2:1, ali kao i u utakmici protiv Kameruna - zakazala je odbrana.

Srbija je još jednom na turniru primila tri pogotka, ovog puta nije uspela da izvuče ni remi, pa takmičenje u Kataru završava sa samo jednim osvojenim bodom - na poslednjem mestu u grupi.

Napadački potencijal "orlovi" su iskazali samo u prvom poluvremenu, kada su Mitrović i Vlahović preokrenuli prednost protivnika do kojeg je stigao golom Šaćirija u 20. minutu.

Embolo je u finišu prvog dela doneo izjednačenje Švajcarskoj i nagovestio da "orlove" čeka pakleno težak zadatak u drugih 45 minuta.

Frojler je na startu drugog dela još jednom savladao Vanju Milinkovića-Savića i već tu je bio kraj.

"Orlovi" u celom drugom poluvremenu nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku pred golom Kobela - najbliži su bili Tadić i Radonjić, ali su njihovi udarci bili neprecizni.

Možda bi sve bilo drugačije da je odličan udarac Andrije Živkovića još u 11. minutu bio malo precizniji i da je umesto na stativi završio u švajcarskom golu.

Ali, to nikada nećemo saznati...

"Orlovi" su još jednom pokazali da imaju ogroman napadački potencijal, ali greške u odbrani su po ko zna koji put stale na put sreći srpskim fudbalerima.

Srbija završava učešće na Mundijalu, a Švajcarska sa drugog mesta ide u osminu finala, gde će igrati protiv Portugalije.

Kraj meča, Švajcarska savladala Srbiju 3:2

90+4' Umalo tuča na terenu

Granit DŽaka provocira tokom cele utakmice, na kraju je ušao u sukob sa Milenkovićem. Umalo da dođe do opšte tuče na terenu.

89' Šansa za Švajcarce, Vanja brani

Ne uspeva Srbija da stvori ozbiljniju priliku pred golom rivala, ali zato preti Švajcarska - odlična intervencija Vanje Milinkovića-Savića.

81' Žuti karton za Gudelja

Rukama je Gudelj zadržao Embola na ivici kaznenog prostora, Rapalini mu pokazuje javnu opomenu.

78' Piksi pravi poslednje dve izmene

Umesto Tadića i Živkovića u igri su Filip Đuričić i Nemanja Radonjić.

67' Nova izmena u timu Srbije

Umesto Sergeja u igru ulazi Nemanja Maksimović.

61' Opasan napad "orlova", Tadić neprecizan

Dobra tranzicija srpskog tima, asistenciju Jovića ne uspeva u pogodak da pretvori Dušan Tadić.

56' Žuti karton za Pavlovića

Zaustavio je Pavlović faulom kontranapad Švajcarske i dobio žuti karton od argentinskog sudije.

55' Piksi menja dva igrača

Umesto Veljkovića i Vlahovića u igru ulaze Nemanja Gudelj i Luka Jović.

48' GOL! Frojler donosi prednost Švajcarskoj - 2:3

Već na startu drugog dela Švajcarska vodi drugi put na meču - asistenciju Vargasa u pogodak pretvara Rimo Frojler.

47' Žuti karton za Sergeja

Prvi žuti karton na meču za srpski tim, opomenut je Sergej Milinković-Savić.

46' Nastavljen je meč

Poluvreme, Srbija - Švajcarska 2:2

Odličan meč na "974 stadionu" u prvih 45 minuta. Srbija igra odlično, naročito u napadu, ali defanzivno "orlovi" prave propuste, koje su Švajcarci umeli da iskoriste.

45' Igraće se još 3 minuta u prvom poluvremenu

44' GOL! Embolo donosi izjednačenje Švajcarskoj - 2:2

Dobar napad Švajcaraca - Vidmer ulazi po desnoj strani, ubacuje pred gol gde je spreman Embolo i donosi izjednačenje - 2:2.

35' GOOOOOL! Vlahović pogađa za 2:1!

Još jedna maestralna asistencija Tadića, Vlahović nalazi lopti put do gola Kobela!

34' Žuti karton za Vargasa

Neoprezan start Vargasa na Andriji Živkoviću, sudija Rapalini pokazuje i drugu javnu opomenu Švajcarcima.

26' GOOOOL! Mitrović donosi izjednačenje Srbiji - 1:1!

Odličan kontranapad "orlova" - centaršut Tadića Mitrović rutinski sprovodi u mrežu Švajcarske!

20' GOL! Šaćiri donosi prednost Švajcarskoj!

Vodi Švajcarska od 20. minuta, Šaćiri koristi lošu reakciju odbrane "orlova" i postiže prvi gol na meču.

15' Žuti karton za Vidmera

Kostić je predriblao Vidmera, koji ga zaustavlja rukama - prvi žuti karton na meču za defanzivca Švajcarske.

11' Živković pogađa stativu!

Odličan napad srpskog tima, udarac sa 20-ak metara oprobao je Andrija Živković i pogodio stativu gola Švajcarske.

5' Udarac Milenkovića pored gola

Prete "orlovi" posle kornera - centaršut Tadića pokušava u pogodak da pretvori Nikola Milenković, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

1' Dve prilike za Švajcarsku na startu meča

Već posle 20 sekundi meča Švajcarska je napravila dve šanse - Vanja brani udarce Embola, a potom i DŽake.

1' Počeo je meč

Počeoje duel na "974 stadionu".

Intonirane su himne dve države

Intonirane su himne Srbije i Švajcarske, utakmica počinje za koji minut.

Drulović za RTS: Verujem da ćemo na kraju biti bolji od Švajcarske

Član stručnog štaba reprezentacije Srbije u fudbalu Ljubinko Drulović izjavio je pre meča protiv Švajcarske u trećem kolu grupne faze Mundijala da će "orlovi" biti bolji od večerašnjeg rivala.

Navijači pristižu na stadion

Očekuje se da utakmici prisustvuje gotovo jednak broj navijača Srbije i Švajcarske.

Poznati su sastavi timova

Srbija utakmicu počinje sa dva napadača: Vanja Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Pavlović, Kostić, Živković, Lukić, Sergej Milinković-Savić, Tadić, Mitrović i Vlahović.

Za Švajcarsku utakmicu počinju: Kobel, Rodrigez, Akandži, Šer, Vidmer, Sou, DŽaka, Frojler, Šaćiri, Vargas i Embolo.

"Orlovi" stigli na stadion

Fudbaleri i stručni štab Srbije stigli su na "974 stadion", gde "orlovi" od 20.00 časova igraju ključni meč za plasman u osminu finala Mundijala.

Šesti međusobni susret dve selekcije

U prethodnih pet međusobnih duela, naš nacionalni tim upisao je dve pobede protiv Švajcarske, dva puta je bilo nerešeno, a jednom je slavio protivnik.

1933. Jugoslavija - Švajcarska 2:2

1950. Jugoslavija - Švajcarska 3:0

2001. Jugoslavija - Švajcarska 1:1

2001. Švajcarska - Jugoslavija 1:2

2018. Srbija - Švajcarska 1:2

Prilika "orlovima" za revanš Švajcarcima

Srbija traži pobedu protiv Švajcarske, ali i naplatu duga za poraz na prehodnom Mundijalu u Rusiji.

Švajcarci su tada slavili sa 2:1 posle preokreta, a u sećanju srpskoj javnosti ostao je nedosuđen očigledan penal nad Mitrovićem, kao i provokativna proslava golova Granita DŽake i DŽerdana Šaćirija.

Argentinac glavni sudija

Utakmica između Srbije i Švajcarske igra se na "974 stadionu", a glavni sudija je Fernando Rapalini.

Rasplet u Grupi G

Srbija i Švajcarska u direktnom duelu trenalo bi da odluče ko će kao drugoplasirani iz Grupe G u osminu finala takmičenja, ali i Kamerun ima svoju računicu.

Kamerunci igraju protiv Brazila i u slučaju pobede ući će u konkurenciju za nastavak takmičenja.