Мундијал у Катару: Аргентина пеналима након продужетака победила Холандију са 4:3 (2:2), у полуфиналу састаће се са Хрватском

Штампа
петак, 09. децембар 2022.

Фудбалери Холандије и Аргентине играју други четвртфинални меч на Мундијалу у Катару.

Лаутаро сигуран, Аргентина је у полуфиналу!

Мартинез брани ударац Ван Дајка!

Крај, пенали ће одлучити и другог полуфиналисту - 2:2!

Има Аргентина за чим да жели, била је бољи ривал, нарочито у другом продужетку, али и другог полуфиналисту Мундијала у Катару одлучиће пенал лутрија.

120+1' Фернандез погађа стативу!

Још један опасан напад Аргентине - ударац Енца Фернандеза завршава на стативи холандског гола.

116' Опсада гола Холандије

Неколико покушаја имали су Аргентинци у последњих неколико минута, али је мрежа Ноперта остала нетакнута.

114' Велика шанса за Аргентину

Продор Фернандеза покушава ударцем да у гол претвори резервиста Лаутаро Мартинез, али је нападач Интера изблокиран.

Крај првог продужетка - и даље 2:2

Није било прилика нити узбуђења у првомпродужетку, улазимо у последњих 15 минута фудбала вечерас. Уколико не буде промене резултата и другог полуфиналисту Мундијала одлучиће пенали.

91' Настављен је меч

Крај, играће се продужеци на "Лусаилу"

90+11' ГООООЛ! Холандија долази до изједначења - 2:2!

Просто је невероватно шта су Холанђани успели да "продају" Аргентинцима - Вегхорст постиже још један погодак, "лале" у псоледњим тренуцима меча долазе до изједначења и продужетака.

90' Играће се још 10 минута надокнаде времена

83' ГОЛ! Вегхорст враћа наду Холандији - 2:1!

Воут Вегхорст користи центаршут Бергхуиса и главом упева да упути лопту поред Емија Мартинеза. Холандија смањује на 2:1 и имаће још десетак минута да избегну пораз и елиминацију са турнира.

73' ГОЛ! Меси прецизан, Аргентина води 2:0!

Изузетно смирен и прецизан био је Лео Меси, постиже свој четврти гол на турниру и дуплира предност Аргентине против Холандије.

71' Пенал за Аргентину!

Думфриз неопрезно руши Акуњу на ивици казненог простора, судија Лахоз показује на белу тачке.

66' Прва измена у тиму Аргентине

Освежава Скалони везни ред - уместо Де Паула у игру улази Леандро Паредес.

65' Ван Гал баца све карте у напад

Трећа измена у тиму Холандије - уместо левог спољног Блинда, у игри је нападач Лук де Јонг.

63' Меси покушава из слободног ударца, преко гола

Добра прилика за Аргентину - Меси је извео слободан ударац са 20-ак метара од гола Ноперта, лопта одлази недалеко преко пречке.

58' Напада Холандија, Аргентина се организовано брани

Очекивано, Холандија је агресивније ушла у других 45. минута, али Аргентинци се за сада организовано бране и јасна је намера Лионела Скалонија да покуша да угрози гол противника из контранапада.

46' Настављен је меч на "Лусаилу"

Две измене у полувремену врши Луј ван Гал - уместо Бергвијна и Де Рона у игри су Бергхуис и Копмејнерс.

Полувреме, Аргентина води против Холандије 1:0

Готово ни из чега, Аргентина води против Холандије. Један магичан потез Леа Месија голом је крунисао Молина и то је све што раздваја две екипе на терену.

Занимљив је податак да је Аргентина постигла први гол на сваком мечу на Мундијалу у Катару.

45' Играће се још 5 минута у првом полувремену

35' ГОЛ! Аргентина води голом Молине!

Још један одличан напад Аргентине, асистенција Месија која "има очи", а Молини није било тешко да провуче лопту поред Ноперта.

33' Де Паул шутира, Ноперт на правом месту

Леп напад Аргентине, тачније полуконтру, ударцем завршава Родриго Де Паул, али је његов ударац преслаб за добро постављеног голмана Холандије Андриса Ноперта.

24' И даље без голова на "Лусаилу"

Нема голова, али ни прилика на стадиону "Лусаил". Ипак, како утакмица одмиче, Холанђани све више држе лопту у свом поседу.

Најопаснији напад "лала" покушао је ударцем да заврши Бергвијн, али је фудбалер Ајакса био врло непрецизан.

10' Миран почетак меча

Без превеликих узбуђења у првих 10 минута утакмице, обе екипе су више концентрисане на одбрану свог гола, о чему сведочи и формација два селектора, Ван Гала и Скаонија, са три одбрамбена играча у последњој линији.

1' Почео је меч

Познати су састави тимова

Холандија утакмицу почиње у следећем саставу: Ноперт, Тимбер, Ван Дајк, Аке, Де Рон, Де Јонг, Думфриз, Блинд, Бервијн, Депај и Гакпо.

За Аргентину ће играти следећих 11: Е. Мартинез, Отаменди, Ромеро, Ли. Мартинез, Молина, Акуња, Фернандез, Мак Алистер, Де Паул, Меси и Алварез.

Утакмицу суди познати Шпанац

Главни судија меча на "Лусаил" стадиону у Дохи је искусни Шпанац Антонио Матеу Лахоз.