Početna strana > Hronika > Mundijal u Kataru: Argentina penalima nakon produžetaka pobedila Holandiju sa 4:3 (2:2), u polufinalu sastaće se sa Hrvatskom

petak, 09. decembar 2022.

Fudbaleri Holandije i Argentine igraju drugi četvrtfinalni meč na Mundijalu u Kataru.

Lautaro siguran, Argentina je u polufinalu!

Martinez brani udarac Van Dajka!

Kraj, penali će odlučiti i drugog polufinalistu - 2:2!

Ima Argentina za čim da želi, bila je bolji rival, naročito u drugom produžetku, ali i drugog polufinalistu Mundijala u Kataru odlučiće penal lutrija.

120+1' Fernandez pogađa stativu!

Još jedan opasan napad Argentine - udarac Enca Fernandeza završava na stativi holandskog gola.

116' Opsada gola Holandije

Nekoliko pokušaja imali su Argentinci u poslednjih nekoliko minuta, ali je mreža Noperta ostala netaknuta.

114' Velika šansa za Argentinu

Prodor Fernandeza pokušava udarcem da u gol pretvori rezervista Lautaro Martinez, ali je napadač Intera izblokiran.

Kraj prvog produžetka - i dalje 2:2

Nije bilo prilika niti uzbuđenja u prvomprodužetku, ulazimo u poslednjih 15 minuta fudbala večeras. Ukoliko ne bude promene rezultata i drugog polufinalistu Mundijala odlučiće penali.

91' Nastavljen je meč

Kraj, igraće se produžeci na "Lusailu"

90+11' GOOOOL! Holandija dolazi do izjednačenja - 2:2!

Prosto je neverovatno šta su Holanđani uspeli da "prodaju" Argentincima - Veghorst postiže još jedan pogodak, "lale" u psolednjim trenucima meča dolaze do izjednačenja i produžetaka.

90' Igraće se još 10 minuta nadoknade vremena

83' GOL! Veghorst vraća nadu Holandiji - 2:1!

Vout Veghorst koristi centaršut Berghuisa i glavom upeva da uputi loptu pored Emija Martineza. Holandija smanjuje na 2:1 i imaće još desetak minuta da izbegnu poraz i eliminaciju sa turnira.

73' GOL! Mesi precizan, Argentina vodi 2:0!

Izuzetno smiren i precizan bio je Leo Mesi, postiže svoj četvrti gol na turniru i duplira prednost Argentine protiv Holandije.

71' Penal za Argentinu!

Dumfriz neoprezno ruši Akunju na ivici kaznenog prostora, sudija Lahoz pokazuje na belu tačke.

66' Prva izmena u timu Argentine

Osvežava Skaloni vezni red - umesto De Paula u igru ulazi Leandro Paredes.

65' Van Gal baca sve karte u napad

Treća izmena u timu Holandije - umesto levog spoljnog Blinda, u igri je napadač Luk de Jong.

63' Mesi pokušava iz slobodnog udarca, preko gola

Dobra prilika za Argentinu - Mesi je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara od gola Noperta, lopta odlazi nedaleko preko prečke.

58' Napada Holandija, Argentina se organizovano brani

Očekivano, Holandija je agresivnije ušla u drugih 45. minuta, ali Argentinci se za sada organizovano brane i jasna je namera Lionela Skalonija da pokuša da ugrozi gol protivnika iz kontranapada.

46' Nastavljen je meč na "Lusailu"

Dve izmene u poluvremenu vrši Luj van Gal - umesto Bergvijna i De Rona u igri su Berghuis i Kopmejners.

Poluvreme, Argentina vodi protiv Holandije 1:0

Gotovo ni iz čega, Argentina vodi protiv Holandije. Jedan magičan potez Lea Mesija golom je krunisao Molina i to je sve što razdvaja dve ekipe na terenu.

Zanimljiv je podatak da je Argentina postigla prvi gol na svakom meču na Mundijalu u Kataru.

45' Igraće se još 5 minuta u prvom poluvremenu

35' GOL! Argentina vodi golom Moline!

Još jedan odličan napad Argentine, asistencija Mesija koja "ima oči", a Molini nije bilo teško da provuče loptu pored Noperta.

33' De Paul šutira, Nopert na pravom mestu

Lep napad Argentine, tačnije polukontru, udarcem završava Rodrigo De Paul, ali je njegov udarac preslab za dobro postavljenog golmana Holandije Andrisa Noperta.

24' I dalje bez golova na "Lusailu"

Nema golova, ali ni prilika na stadionu "Lusail". Ipak, kako utakmica odmiče, Holanđani sve više drže loptu u svom posedu.

Najopasniji napad "lala" pokušao je udarcem da završi Bergvijn, ali je fudbaler Ajaksa bio vrlo neprecizan.

10' Miran početak meča

Bez prevelikih uzbuđenja u prvih 10 minuta utakmice, obe ekipe su više koncentrisane na odbranu svog gola, o čemu svedoči i formacija dva selektora, Van Gala i Skaonija, sa tri odbrambena igrača u poslednjoj liniji.

1' Počeo je meč

Poznati su sastavi timova

Holandija utakmicu počinje u sledećem sastavu: Nopert, Timber, Van Dajk, Ake, De Ron, De Jong, Dumfriz, Blind, Bervijn, Depaj i Gakpo.

Za Argentinu će igrati sledećih 11: E. Martinez, Otamendi, Romero, Li. Martinez, Molina, Akunja, Fernandez, Mak Alister, De Paul, Mesi i Alvarez.

Utakmicu sudi poznati Španac

Glavni sudija meča na "Lusail" stadionu u Dohi je iskusni Španac Antonio Mateu Lahoz.